۱۲ بهمن ماه آخرين فرصت براي نام‌نويسي در كاروان‌هاي حج تمتع است.

فهرست مطلب

به گزارش«شیعه نیوز»، حسن سرخوش، مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت از استقبال بسيار خوب متقاضيان حج تمتع در سال جاري خبر داد و اظهار داشت: تاكنون ۹۰ درصد ظرفيت كاروان‌هاي حج تكميل شده است.

وي با بيان اين كه ۱۲ بهمن ماه آخرين فرصت براي نام‌نويسي در كاروان‌هاي حج تمتع است، افزود: آن دسته از متقاضيان كه تاكنون نسبت به نام نويسي در كاروان‌ها اقدام نكرده اند تا روز يكشنبه فرصت دارند در اين خصوص اقدام كنند.

سرخوش خاطر نشان كرد: ممكن است بنا به دلايلي برخي از متقاضيان در زمان اعلام شده نتوانند در كاروان‌ها نام نويسي كنند كه فرصت اندكي به آن‌ها داده مي‌شود.

وي ادامه داد: پس از فرصت اعلام شده، آن دسته از كاروان‌هاي كه ظرفيت خالي داشته باشند، اولويت جديد آن‌ها در شهرهاي مدنظر اعلام خواهد شد.

مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت، تعداد كاروان‌هاي حج امسال را همچون سال گذشته حدود ۴۵۰ كاروان و تعداد زايران را ۶۴ هزار نفر اعلام كرد.

وي حداقل قيمت حج تمتع را در سال جاري بين ۷ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۰ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام كرد و افزود: در حال حاضر تنها بخشي از اين هزينه از متقاضيان گرفته مي‌شود.

سرخوش با توجه به وديعه‌گذاري يك ميليون توماني متقاضيان، گفت: قسط مرحله نخست حج تمتع ۶ ميليون تومان اعلام شده است كه يك ميليون تومان آن وديعه بوده و بيش از ۱ ميليون تومان سود وديعه آن‌ها خواهد بود، از اين‌رو تنها حدود ۴ ميليون تومان در مرحله نخست از زايران وجه دريافت خواهد شد.

لازم به ذكر است، تمامي دارندگان اسناد وديعه گذاري حج تمتع كه تا تاريخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۵ براي اعزام به حج سپرده‌گذاري كرده‌اند، مي‌توانند بر اساس استان محل سكونت خود براي نام نويسي در كاروان‌هاي حج سال ۱۳۹۴ اقدام كنند.

واجدين تشرف به حج سال ۹۴ علاوه بر امكان مراجعه حضوري به هريك از كاروان‌ها، مي‌توانند با مراجعه به سامانه اينترنتيhttps://haj94.haj.ir/ كاروان مورد نظر خود را انتخاب و مراحل بعدي ثبت نام را دنبال كنند.

با توجه به اينكه گذرنامه واجدين شرايط تشرف به حج ۹۴ حداقل مي‌بايست تا پايان سال ۱۳۹۴ اعتبار داشته باشد، تأكيد مي‌شود كساني كه فاقد گذرنامه بوده و يا اعتبار گذرنامه آنان كمتر از تاريخ يادشده مي‌باشد، در فرصت مناسب نسبت به دريافت گذرنامه جديد بصورت انفرادي، اقدام نمايند.

ضمناً تمامي كساني كه قصد واگذاري اسناد وديعه گذاري حج خود به بستگان درجه يك (شامل پدر، مادر، همسر، برادر، خواهر و فرزند) را دارند و يا قبلاً نسبت به واگذاري فيش خود به اين افراد اقدام كرده لكن اين انتقال را در سامانه جامع نقل و انتقال ثبت ننموده‌اند، قبل از فرارسيدن زمان ثبت نام در كاروان‌هاي حج مي‌بايست با مراجعه به يكي از دفا‌تر مجاز خدمات زيارتي در سطح استان/شهرستان، مراحل انتقال قطعي سند خود را انجام داده و مراتب را ثبت سيستمي نمايند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند