گردان‌های حزب‌الله مسیر سامرا را از لوث وجود داعش پاکسازی کردند

فهرست مطلب

طبق نقل پایگاه خبری المسله؛ گردان‌های حزب‌الله عراق لحظاتی قبل با صدور بیانیه‌ای فوری از آزادسازی و پاکسازی تمام منطقه منتهی به مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) در شهر سامرا از لوث وجود نیروهای تروریستی داعش خبر داد.

براساس این بیانیه گردان‌های حزب‌الله عراق رزمندگان گردان‌های حزب‌الله عراق در مناطق متعددی با نیروهای تروریستی وابسته به داعش در استان صلاح‌الدین عراق درگیری‌های بسیار شدیدی داشتند که در این درگیری‌ها شماری از تروریست‌ها و ادوات و جنگ‌افزارهای نظامی آنها نابود شده است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از شهر سامرا و اطراف آن هم اکنون نیروهای تروریستی وابسته به دولت موسوم به اسلامی در عراق و شام “داعش” این مناطق را ترک و به شهر موصل و شمال استان صلاح‌الدین فرار کردند.

گفتنی است نیروهای امنیتی عراقی هم در استان صلاح‌الدین ضمن تأیید خبر موفقیت‌ها و پیروزی‌های گردان‌های حزب‌الله عراق در نبرد با داعش از پاکسازی تمام مسیر منتهی به حرم و مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) در شهر سامرا خبر دادند.

گفتنی است پیشتر گردان‌های حزب‌الله عراق با صدور بیانیه‌ای از آغاز عملیات نبرد خود با داعش در مناطق اطراف شهر سامرا و مسیرهای منتهی به مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) خبر داده بود.

گردان‌های حزب‌الله عراق یکی از برجسته‌ترین گردان‌های مقاومت اسلامی عراق است و معروف‌ترین آنها در مبارزه با اشغالگران آمریکایی بوده است و در جریان نبرد با نظامیان ارتش آمریکا در عراق خسارات و تلفات بسیاری را به ارتش آمریکا وارد آوردند.

در اولین عملیاتی که نیروهای وابسته به گردان‌های حزب‌الله عراق در بغداد ضد نیروهای اشغالگر آمریکایی انجام دادند در تاریخ 23 نوامبر سال 2003 بود و در منطقه البلدیات پشت هتل القانات بغداد یک دستگاه همر ارتش اشغالگر آمریکا در بغداد را هدف قرار دادند.

گردان‌های حزب‌الله در زمان آغاز حملاتش ضد نیروهای اشغالگر آمریکایی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: حمله به نیروهای وابسته به ارتش و نیروهای امنیتی عراق خط قرمز است و نباید به وابسته‌های ارتش عراق حمله شود و نباید به مردم بی‌دفاع و شهروندان عادی حمله شود چرا که دشمن درجه یک عراق نظامیان اشغالگر آمریکایی هستند.

این گروه از رزمندگان مقاومت عراقی بعد از مدتی گردانی به‌نام گردان ابوالفضل العباس (علیه السلام) تشکیل دادند، سپس فعالیت آنها توسعه یافت و گردان‌های کربلا هم به آنها پیوست و گردان زیدبن علی هم به آنها پیوست و با پیوستن چندین گردان دیگر به آنها نام این گروه مبارز عراقی به گردان‌های حزب‌الله لبنان تغییر یافت.

این گردان‌ها در نبرد برضد داعش در سوریه هم شرکت داشتند و وظیفه رزمندگان آن تنها دفاع از مرقد حضرت زینب (سلام الله علیها) در منطقه زینبیه دمشق بود، در آن زمان داعش و جبهه النصره این دو گروه تکفیری تروریست متحمل شکست بسیار سنگینی از گردان‌های حزب‌الله در این منطقه شدند، و از این رو داعش اکنون این گردان‌ها را به‌خوبی می‌شناسد و از توان بالای رزمی آن آگاه است.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *