پاسخ محکم یکی از مراجع عظام نجف اشرف به بیانیه عجیب الازهر

فهرست مطلب

خلاصه

آیت الله بشیر نجفی از مراجع تقلید شیعیان عراق با ارسال نامه ای به شیخ الازهر، به بیانیه این نهاد مذهبی در خصوص نیروهای مردمی عراق واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ یکی از مراجع تقلید حوزه علمیه نجف با ارسال نامه ای به شیخ الازهر، به بیانیه صادر شده این نهاد مذهبی مصر بر ضد نیروهای مردمی عراق واکنش نشان دادند و از «شیخ احمد الطیب» خواستند که برای تحقیق در خصوص ادعاهای داعش مبنی بر جنایتکار بودن نیروهای مردمی، یک کمیته حقیقت یاب را به عراق اعزام کند.

در ابتدای نامه «آیت الله العظمی شیخ بشیر النجفی» آمده است: فتوای جهاد کفایی از سوی مرجعیت نجف برای کم کردن شر داعش از سر مردم عراق صادر شده است؛ در حالی که داعش بیش از آنکه به شیعیان عراق ضرر برساند، به اهل سنت این کشور زیان رسانده است.

این مرجع تقلید افزودند: دولت عراق پس از تصمیم به آزادسازی استان صلاح الدین و استان های دیگر عراق از دست داعش که به دلیل تقاضای ساکنان این مناطق سنی نشین و برای رهایی آنان از دست تروریست ها صورت گرفت، از نیروهای مردمی کمک خواست.

آیت الله نجفی در ادامه نامه خود، نیروهای مردمی عراق را نماینده تمام طیف های عراق دانستند و نوشتند: همه نیروهای مردمی عراق شیعه نیستند؛ بلکه شامل تمام عراقی ها اهم از شیعه، سنی، مسیحی و ایزیدی می شوند. هم کنون ارتش عراق این فضا را برای اهل سنت این کشور فراهم کرده است که در قالب نیروهای مردمی در کنار شیعیان عراق قرار بگیرند و شهرهای این کشور را از دست داعش آزاد کنند.

ایشان در نامه خود با اشاره به حساسیت دولت عراق در قبال جان مردم این کشور تأکید کردند: بیان مطالب کذب و دروغین در خصوص نیروهای مردمی با هدف پوشاندن جنایت های داعش صورت می گیرد. ما از طریق مراقبت عملیات نظامی ارتش و نیروهای مردمی عراق به این نتیجه رسیدیم که دولت عراق بر حفظ جان مردم حریص است و راه های ممکن برای خارج شدن مردم از مناطق تحت سیطره داعش را فراهم کرده است.

در بخش پایانی نامه این مرجع تقلید شیعیان عراق آمده است: رفتارهای فرقه ای تنها از داعش و امثال آن برمی آید و این گروه تروریستی است که اهل سنت و اشاعره عراق را به قتل می رساند. الازهر نیز به جای اتهام پراکنی براساس اطلاعات غلط، کمیته ای برای تحقیق به عراق بفرستد.

شایان ذکر است در پی پیروزیهای نیروهای مردمی و ارتش عراق در تکریت، دانشگاه الازهر با انتشار بیانیه ای مدعی شد که نیروهای مردمی عراق در مناطق سنی نشین این کشور به اعدام و قتل مردم غیر نظامی می پردازند و مساجد را به آتش می کشند.

الازهر در این بیانیه از ارتش عراق درخواست کرده بود که مانع مشارکت نیروهای مردمی عراق در آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش شود!

پس از عقب راندن تروریستهای داعش از مناطق اشغالی آنان، تبلیغات وسیعی علیه ارتش و بسیج مردمی عراق آغاز شده است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند