ولوی یعقوب حسین بر: نماز را با درود به اهل بیت کامل می کنیم

فهرست مطلب

به گزارش ادیان نیوز، مولوی یعقوب حسین بر از علمای اهل سنت شهرستان خاش است. وی معتقد است: امروزه نیاز بزرگ امت اسلامی این است که یکدیگر را دریابند. پیامبر(ص) به ما درس داده است که ما با هم برادر باشیم و در کنار یکدیگر زندگی کنیم، در رنج و در غصه و شادی با یکدیگر شریک باشیم ووقتی مسلمانی در یک نقطه ای از جهان آسیبی می بیند، گویا همه مسلمانان در این درد شریک هستند.

این عالم اهل سنت جنوب ایران به گروه های تکفیری و سلفی و فتواهایی که آنان علیه دیگر مذاهب به خصوص شیعیان مطرح می کنند اشاره کرده و می گوید: گروه های تکفیری را قبول نداریم. چون مرز بین اسلام و کفر، مرز بسیار باریک و سختی است. وقتی که ما در روایات داریم، کسی که روبه قبله بایستاد و کلمه شهادتین را بر زبان بیاورد و قرآن را قبول داشته باشد؛ دیگر خون، ایمان، جان و ناموس او محفوظ است، نه اینکه هر گروهی با خواست خودشان بلند شوند و بدون اینکه در بین امت اسلامی اعتباری داشته باشند، بدون اینکه مجتهد باشند و امت نسبت به آنها وحدتی داشته باشد، خودشان بیایند و فتوا صادر کنند و خون مسلمانان را بریزنند؛ قابل قبول نیست و علمای اهل سنت اینها را مردود می دانند و قبول ندارند.

این عالم اهل سنت گفت: نماز بزرگترین رکن اسلام است. در نماز اهل سنت درود می خوانند . “اللهم صل علی محمد و علی آل محمد لما صلیت ابراهیم و علی آل ابراهیم انک حمید مجید.” یعنی اهل سنت تا درود بر ائمه و اهل بیت پیامبر نفرستند نمازشان کامل نمی شود و نماز بزرگترین رکن دین است. در نماز ما که حرف شخصی نداریم و وقتی در نماز می نشینند درود می فرستند. می گویند “بار خدایا بر محمد و آل محمد درود بفرست همانطوریکه بر ابراهیم و آل ابراهیم درود فرستادی.” این محبت به اهل بیت است. هیچ خانه ای را در میان اهل سنت پیدا نمی کنید که اسم دخترش فاطمه یا زهرا نباشد، اسم پسرش تقی، زین العابدین، علی، حسن یا حسین  نباشد. این فرهنگ محبت به اهل بیت چون یک فرهنگ اعتقادی و ایمانی است، اینطور نیست که مربوط به زمان خاصی باشد. چون محبت به اهل بیت ؛ جزو اعتقادات اهل سنت هست و کاملاً محبت می ورزند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند