واریز یارانه ۶ میلیون ثروتمند به حساب تولیدکنندگان

فهرست مطلب

قائم مقام وزیر کار با اعلام اینکه تلاش می‌شود تا یارانه ۶ میلیون نفر تا پایان سال حذف و منافع آن به اشتغال و تولید اختصاص یابد، گفت: انتظار می رود تعداد افراد تحت پوشش یارانه کالایی افزایش یابد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری مهر، سید ابوالحسن فیروزآبادی گفت: وزارت کار با وجود تمام مشکلات اقتصادی ۷۰۰ هزار میلیارد ریال در پروژه عمرانی توسعه ای بنگاه ها مشارکت دارد. در حوزه بنگاه های اقتصادی وابسته به این وزارتخانه که هدایت و مدیریت آنها را بر عهده داریم، سیاست های عدالت محور را اجرا کردیم.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اظهارداشت: مجلس دست ما را باز کرده که حقوق ها را با عدالت بیشتر در ساختارهای خود پیاده کنیم. ایجاد اشتغال مسئولیت این وزارتخانه نیست؛ بلکه وظیفه ای ملی و مربوط به چند وزارتخانه است و همه باید در این زمینه کمک کنند.

فیروزآبادی ادامه داد: قصد داریم حوزه رفاه اجتماعی این وزارتخانه را عدالت اجتماعی نامگذاری کنیم، زیرا با این وجود توسعه همراه با عدالت خواهیم داشت. تفاوت توسعه اقتصادی ما با توسعه اقتصادی غربی در عدالت محوری است که درستی این شعار و روش در توسعه اثبات شده است.

وی بیان داشت: یارانه طبقات مستضعف مورد توجه قرار گرفت و سال گذشته در ۴ نوبت کالاهایی به اقشار کم درآمد و نیازمند اختصاص یافت که این سیاست در سال ۹۴ نیز ادامه می یابد. قصد داریم امسال اگر امکان داشته باشد یارانه ۶ میلیون نفر از افراد بی نیاز را قطع کنیم و درآمد ناشی از آن را به ایجاد اشتغال و کمک به تولید اختصاص دهیم.

این مقام مسئول در وزارت کار اظهارامیدواری کرد دامنه کسانی که زیر پوشش یارانه های سبد کالایی قرار می گیرند افزایش یابد. وی توسعه بیمه اجتماعی برای همه ایرانیان را از اهداف این وزارتخانه بیان کرد و گفت: امیدواریم به نقطه ای برسیم که شهروندی نباشد که بیمه نشده و آینده اش تضمین نشده باشد.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند