مدرسه حضرت فاطمه معصومه در ماداگاسکار

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ رئیس خوجه های شیعه اثنی عشری ماداگاسکار پس از زیارت مضجع نورانی بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه اظهار داشت: در سال گذشته مدرسه‌ای ویژه بانوان در 74شهر “ماجونگا” که یکی از شهرهای مهم ماداگاسکار است، راه اندازی شد و بر اساس پیشنهاد مطرح شده، این مدرسه عالی در رشته فقه و معارف به نام حضرت فاطمه معصومه(س) کار خود را آغاز کرد.

«نواز مولو» با اشاره به نظارت جامعه المصطفی العالمیه در ماداگاسکار بر فعالیت های علمی و آموزشی این مدرسه عالی گفت: نامگذاری این مدرسه به نام حضرت فاطمه معصومه(س) فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر این بانو و نقش ایشان در اسلام برای علاقه مندان فراهم آورده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدرسه عالی دینی که با حمایت مالی خوجه ها در حال فعالیت است، در کنار آموزش های دینی، آموزش های هنری مانند خیاطی، گلدوزی و … نیز به بانوان ارائه می‌گردد.

رئیس خوجه های شیعه اثنی عشری ماداگاسکار افزود: در شرق آفریقا مدارس و مراکز علمی و دینی به نام های بانوان بزرگ اسلام از جلمه حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب کبری(س) وجود دارد و با توجه به مقام والای حضرت فاطمه معصومه(س) و نقش این بانو در حفظ و نشر معارف دینی، تصمیم گرفته شد تا این مدرسه به نام مبارک این بانو فعال شود.

خاطرنشان می‌شود، ماداگاسکار در جنوب شرق آفریقا قرار دارد.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند