فرار ابوبکر بغدادی از جنگنده ها

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع اطلاعاتی آگاه اعلام کرد که ابوبکر بغدادی، رهبر گروه “دولت اسلامی” (داعش) از حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی در مرزهای عراق با سوریه در استان نینوا و زمانی که در حال رفتن به سوریه بود و از آنجا وارد استان الانبار شد، جان به در برد.

این منبع اعلام کرد که حمله مذکور دو روز پیش در چارچوب حملات مشترک نیروهای پیشمرگ و نیروهای عراقی و جنگنده‌های آمریکایی صورت گرفت و جنگنده‌ها هدف را به طور دقیق مشخص کرده بودند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که یک تیم عالی رتبه از عراق، اقلیم کردستان و آمریکا در حال حاضر تحرکات بغدادی و چند تن از رهبران برجسته داعش را با دستگاه‌های کنترل و از طریق هواپیماهای دوربرد، تحت نظر قرار داده‌اند.

به گزارش منبع مذکور، در حال حاضر نیروهای عراقی و کرد بر وارد کردن ضربه‌های دقیق و منحصر به فرد به پایگاه‌های داعش که در نینوا و مناطق دیگر مشخص و شناسایی شده‌اند، متمرکز هستند.

به گزارش این منبع، این پایگاه‌ها از طریق ماهواره‌ها و جنگنده‌های آمریکایی شناسایی و کنترل می‌شوند.

این منبع افزود: بیشتر رهبران داعش از جمله بغدادی و شاکر وهیب در حال حاضر به خارج از مرزهای عراق فرار کرده‌ و حدود 15 تن از آن‌ها به سمت شهر “الرقه” در سوریه رفته‌اند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند