عقب نشینی داعش در استان نینوا

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه به نقل از خبرگزاری العام ، نیروهای پیشمرگه تا سه کیلومتری تروریست های داعش در محور خازر در استان نینوا پیش رفته و موفق شده اند پس از عقب راندن داعشی ها، کنترل این منطقه را به دست پیشمرگه منطقه ای مهم در نینوا راازداعش پس گرفتبگیرند.

فرماندهان پیشمرگه نیز بر ادامه جنگ و بازپس گیری و آزادسازی تمامی اراضی عراق از تروریست ها تاکید دارند.

روژ نوری شاویس، معاون نخست وزیر عراق، روز پنجشنبه در گفت و گو با العالم خاطرنشان کرد، در مرحله اول توانستیم جلوی پیشرفت تروریست ها را بگیریم و بعد هم جبهه خود را تثبیت کنیم و سپس نیروهای پیشمرگه دست به ضد حمله زدند و مناطق متعددی را بازپس گرفتند.

وی افزود: در زمان حاضر نیروهای پیشمرگه در این جبهه در حالت ثبات و استقرار قرار دارند و برای انجام یک عملیات دیگر آماده می شوند.

فرماندهان پیشمرگه منتظرند که هر چه زودتر به سلاح سنگین مجهز شوند تا بتوانند با تروریست های داعش که اسلحه مدرن و پیشرفته در اختیار دارند، مقابله کنند.

شاویس در همین ارتباط گفت: اسلحه پیشمرگه قدیمی و متعلق به زمان صدام حسین ، دیکتاتور معدوم عراق، است و دست کم مربوط به  20 سال پیش است در حالی که هر سلاحی عمر معینی دارد از این رو نیروهای ما به اسلحه ای که توان رویارویی با سلاح تروریست ها را داشته باشد نیاز دارند.

فرماندهان پیشمرگه تاکید دارند که نیروهایشان با حمایت و کمک نظامی از دولت مرکزی خواهند توانست به حضور و نفوذ خود در این منطقه کوهستانی بیفزایند.

سیطره پیشمرگه بر این منطقه به دلیل نزدیکی به استان اربیل مرکز کردستان عراق، مساله ای بسیار مهم و دستاوردی راهبردی است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند