صحن زیر زمینی ( امام حسین علیه السلام) در حرم مطهر حسینی ساخته می‌شود

فهرست مطلب

مسئول بخش مهندسی آستان قدس حسینی از ساخت صحن زیر زمینی (امام حسین علیه السلام) در حرم مطهر حسینی خبر داد.

896

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی آستان قدس حسینی؛ محمد حسن کاظم با بیان این خبر افزود: بخش فنی – مهندسی آستان قدس حسینی به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم و مناسب برای زائران حضرت اباعبدالله(علیه السلام)، ساخت این صحن جدید را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به ازیاد زائران حضرت اباعبدالله (علیه السلام) به ویژه در زیارت‌های میلیونی مانند اربعین بیان کرد: آستان قدس حسینی خدمت‌ رسانی مناسب به زائران و فراهم کردن شرایط مناسب برای زیارت راحت و با معنویت را جزء اولویت‌های اصلی خود قرار داده است.

مسئول بخش مهندسی آستان قدس حسینی درباره مشخصات صحن جدید حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) اظهار داشت: این صحن به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و در عمق هفت متری در سه ضلع حرم مطهر ساخته می‌شود.

محمد حسن کاظم افزود: در نزدیکی قبر مطهر سیدالشهداء (علیه السلام)، ضریحی قرار خواهد گرفت و ورود به زیر زمین صحن مطهر توسط پله‌های برقی از داخل صحن خواهد بود.

به گفته این مقام مسئول ساخت زیر زمین صحن مطهر در چند مرحله انجام خواهد شد که مرحله اول از جزء شمالی صحن مطهر واقع در باب‌ «السدره»، باب «السلام» و باب «االکرامه» می‌باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که این پروژه تا قبل از ایام اربعین سال آینده به اتمام برسد.

 

896-1-1

896

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند