شیعیان مصر خانه های خود را به حسینیه تبدیل می کنند

فهرست مطلب

 شفقنا ( پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) – « علاء السعید»، سخنگوی رسمی ائتلاف سلفی الصحب و الال با اشاره به تلاش شیعیان برای ایجاد حسینیه در مصر گفت: رهبران و بزرگان شیعه ای که خواهان تبدیل منازل خود به حسینه هستند، موظف هستند منزلی را انتخاب کنند که به نوعی از شهر دور باشد.

به گزارش معارف الهیه از شفقنا به نقل از پایگاه البوابه نیوز، وی تاکید کرد: دور بودن حسینیه از مناطق مسکونی باعث می شود تا صدای آن به گوش ساکنان نرسد و از آنان شکایت نکنند؛ پیشتر نیز سلفی ها با ادعای این که شیخ حسن شحاته منزل خود را به حسینیه تبدیل کرده است، مورد شکنجه اهالی افراطی قرار گرفت و به شهادت رسید.

السعید با اشاره به شهرهایی که بیشترین حسینیه ها در آن ها احداث شده اند بیان کرد: از آن جا که اغلب شیعیان عراقی ساکن مصر در شهر « 6 اکتبر» سکونت دارند ، بنابراین برخی از شیعیان این شهر برای برگزاری مراسم عزادارای حسینی و سایر مناسبت های دینی تشیع منازل خود را به حسینیه تبدیل کرده اند ، شخصیت هایی همچون « سالم الصباغ» و « عماد قندیل»، مسوول جمعیت « دوستداران عترت محمدی» منازل خود را به حسینیه تبدیل کرده اند.

وی با تاکید بر گسترش گسترش تشیع در شهر اسوان گفت: علاوه بر احداث حسینیه های فراوان در این شهر ، برخی اماکن عمومی به نام های ویژه شیعی همچون میدان « امام موسی الکاظم» نامگذاری شده اند و برخی از آنان بر درب منازل شان پرچم های سبزی حسینی بر افراشته اند.

السعید در پایان تاکید کرد: مصر نیازی به جرم معرفی کردن ساخت حسینیه ندارد؛ زیرا چنین مساله ای در قانون اساسی وجود دارد و طبق قانون مصر عبادتگاه های دینی رسمی در کشور تنها مساجد و کلیساها هستند.

لازم به یادآوری است که آزادی برگزاری آموزه های دینی و آزادی ساخت حسینیه از مهم ترین خواسته های شیعیان مصراست.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند