شیخ الازهر: ریختن خون شیعیان توسط داعش را محکوم می‌کنیم

فهرست مطلب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عضو هیأت علمای الازهر و مشاور شیخ الازهر تاکید کرد که گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه نماینده اهل سنت نیستند، چون آیین و مذهب اهل سنت بر محرمات خدا و افراد بی‌پناه و مسلمانان تعدی و تجاوز نمی‌کنند، در حالی‌که داعش ریختن خون مسلمانان و غیر مسلمانان را مباح و مجاز می‌داند.

وی در ادامه افزود: داعش لطمه بزرگی به اهل سنت زد و به اسلام بی‌نهایت اهانت کرد و اسلام را دین لهو و لعب و قتل و کشتار به دیگران معرفی کرد، چون هیچ مسلمانی مسلمان دیگر را نمی‌کشد و زمانی به جنگ غیر مسلمان می‌رود که طرف مقابل آغازگر جنگ باشد. مهنا خاطر نشان کرد: داعش اسلام را به نحوی به جهانیان معرفی کرده که هم اکنون همه اسلام را به دین جنگ‌ها و تعدی‌ها و تجاوزها شناخته‌اند، دینی که در آن مسلمانان یکدیگر را می‌کشند.

مشاور شیخ الازهر تاکید کرد که تمام اینها ساخته و پرداخته غرب از جمله آمریکا و فرانسه و برخی از طرف‌های منطقه‌ای برای برافروختن آتش جنگ در منطقه و ایجاد هرج و مرج در آن است و مصر یکی از اهداف آنهاست.

مهنا افزود: اسلام از ما هیچ‌گاه نخواسته در عصر و دوره‌ای که مهمترین ویژگی آن ریختن خونهاست، خلافت اسلامی به پا کنیم و در این خصوص ما ریختن خون شیعیان توسط داعش را محکوم می‌کنیم.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند