شروط اسرائیلی برای پادشاه آینده عربستان سعودی

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه از «شیعه نیوز»، پروفسور “آلکس بلیگ” رئیس بخش اسرائیل و سیاست خاورمیانه و مشاور اسبق “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل، پیش بینی های خود در مورد فوت پادشاه سعودی و شخصی را که جانشین وی می شود ، اعلام کرد.

3

وی گفت: هر اتفاقی که در خاورمیانه بیفتد بر اسرائیل تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین حالت عدم آرامش و مشنج شدن اوضاع سعودی (که در افق دیده می شود) نیز بر تل آویو تاثیر خواهد گذاشت.

این سیاستمدار اسرائیلی در ادامه اذعان کرد: سعودی و اسرائیل دو متحد مهم در ایستادن مقابل برنامه هسته ای ایران هستند که اتحاد آنها هر روز در حال قوی تر شدن است.

بلیگ افزود: پیش بینی می شود که ملک عبدالله زیاد زنده نماند. “سلمان” ولی عهد هم بیماری آلزایمز دارد بنابر این تاج و تخت به “مقرن” می رسد که فرزند یک کنیز یمنی و کوچکترین فرزند عبدالعزیز پادشاه اسبق سعودی است. قانون سعودی این اجاره را به فرزندان کنیزکان می دهد که پس از آزادی از بردگی ، پادشاه شوند و شکستن این قاعده یعنی اینکه صدها نفر در عربستان، نامزد پادشاهی آینده خواهند شد.

وی در اد امه تاکید کرد پادشاه جدید عربستان باید اهل رایزنی با آمریکایی ها و نه با روسها و چینی ها باشد و علاوه اینکه فرد مذکور باید به اهل بستن قراردادهای محرمانه به ویژه در اموری که برای اسرائیل مهم است، باشد. همچنین پادشاه آینده باید از اموزش غربی برخوردار باشد و در عین حال بتواند به صورتی که رؤسای قبال و علمای دین خواهان آن هستند، از دین اسلام محافظت کند.

پادشاه عربستان از دو هفته پیش به شهرک پزشکی ملک عبدالله در ریاض منتقل شده است.وزارت بهداشت عربستان و یا سازمان‌های اطلاع رسانی رسمی این کشور از ارائه جزئیاتی درباره وضعیت جسمی او خودداری می‌کنند و تنها در بیانیه‌ای رسمی اعلام شده بود که پادشاه عربستان از التهاب ریه رنج می‌برد که با قرار گذاشتن لوله‌ای در مجرای تنفسی‌اش این مشکل رفع شده است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند