رئیس شورای دارالافتای اروپا: وهابیت در خدمت استعمار به وجود آمد/انگلیس در تأسیس آن نقشی اساسی داشت

فهرست مطلب

رئیس شورای دارالافتای اروپا در کنفرانسی در «بوداپست»با عنوان « مذهب وهابیت، گسترش و خطرات آن» اعلام کرد : این مذهب در خدمت منافع استعماری به وجود آمد.

به گزارش معارف الهیه از «شیعه نیوز» « عبد القادر ميحالفی بالاج» رئیس شورای دارالافتای اروپا در کنفرانسی در «بوداپست» پایتخت مجارستان با عنوان ” مذهب وهابیت، گسترش و خطرات آن” اعلام کرد : این مذهب در خدمت منافع استعماری به وجود آمد.

ميحالفی گفت: تفکر وهابی بر اساس تکفیر تمام مذاهب دیگر حتی مذاهبی که با این مذهب شباهت دارد، بنا شده است تا جائیکه این مذهب به خاستگاه اصلی گروهک های تکفیری مانند القاعده، طالبان، النصره، داعش ، بوکوحرام و غیره تبدیل شد.

وی افزود: در پی رشد وهابیت ، مفاهیم اساسی اسلام خصوصا مفهوم جهاد تخریب شد و قوای جهانی دارای نفوذ مانند صهیونیست ها و اصحاب سرمایه گذاری، جهاد را به تروریسم تبدیل کردند و اقدام به انتشار فتنه در میان مسلمانان نمودند.

میحالفی تاکید کرد که انگلیس برای خدمت به اهداف خود نقشی اساسی در تاسیس این مذهب بازی کرد و به منظور رسیدن به هدف خود با آل سعود و شخص « محمد بن عبد الوهاب» متحد شد و این توافق تا به امروز برقرار است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند