دولت یمن کناره گیری کرد

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه از پایگاه خبری شبکه العالم ، مقام های یمنی تاکنون درباره علت استعفا و اینکه عبدربه منصور رئیس جمهوری یمن آنرا پذیرفته است یا خیر ، گزارشی منتشر نکرده اند.

پیش از این گزارش شده بود که خالد بحاح پس از درگیری در اطراف کاخ ریاست جمهوری میان کمیته های مردمی و نیروهای دولتی، روز چهارشنبه کاخ را به نقطه نامعلومی ترک کرده بود.

خالد بحاح

به دنبال درگیری و سپس توافق طرفین برای آتش بس جنبش انصارالله یمن و عبدربه منصور هادی رییس جمهوری این کشور اعلام کردند که به توافق برای تعدیل پیش نویس قانون اساسی بر طبق نتایج گفتگوهای ملی دست یافته اند.

از مفاد این توافقنامه  توسعه شورای مشورتی طی یک هفته و وضع راهکاری برای عملی شدن مشارکت گروههای مختلف سیاسی است؛ همانگونه که منصور هادی بر لزوم مشارکت تمام گروههای سیاسی در نهادهای دولتی تاکید کرده بود.

اوایل این هفته «عبدالملک الحوثی» رهبر حوثی های یمن، دولت خالد بحاح را به فساد متهم و بر ادامه اعترض های مردمی تا کناره گیری آن تاکید کرده بود.

وی پیش از درگیری های شدید در پایتخت صنعا میان نیروهای حوثی و نیروهای دولتی تاکید کرد که تداوم کار دولت فعلی به معنای ادامه وخامت اوضاع امنیتی و اقتصادی در کشوراست.

از بین بردن فساد و اجرای تصمیم های گفت وگوی ملی به همراه برکناری دولت بحاح سه خواست مهم حوثی های یمن است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند