دفاع رئیس الازهر از شیعیان بحرین

فهرست مطلب

به گزارش «شیعه نیوز»، “احمد الطیب” شیخ الازهر در خلال سفرش به بحرین برای شرکت در کنفرانس گفتگوی ادیان و فرهنگ ها، اقدامات سرکوبگرانه آل خلیفه در خصوص شهروندان شیعه این کشور را محکوم کرد.
احمد الطیب در سخنان خود از آل خلیفه خواست با سعه صدر بیشتر با شیعیان برخورد کند و از شیوه برخورد حکومت های مختلف با مخالفان خود اظهار نگرانی کرد.
شیخ الازهر افزود: مذهب شیعه بر اساس فتوای شیخ “شلتوت” یکی از مذاهب پنج گانه ای است که به رسمیت شناخته شده و شایسته نیست سرکوب و قتل شیعیان به شکل کنونی دیده شود، آنچه آل خلیفه در پیش گرفته مخالف رفتار اسلامی و عربی است، و این رفتارها لکه ننگی در جهان اسلام است که چهره آن را تخریب می کند .
در واکنش به این سخنان “عبدالله بن خالد آل خلیفه” رئیس کمیته عالی امور اسلامی در بحرین ابراز ناراحتی بسیار شدید کرد و سخن الطیب را سخیف توصیف کرد که واقعیت ندارد ، این واکنش عبدالله بن خالد باعث شد شیخ الازهر جلسه را فبل از تمام شدن ترک کند و به قاهره بازگردد.
شایان ذکر است که رسانه های عربی و بحرینی سخت شیخ الازهر را به کلی سانسور کردند و سخنانی غیر حقیقی از وی دراین کنفرانش منتشر نمودند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند