در آستان قدس رضوی؛ قرآنی با دست ‌خط منسوب به امام رضا(علیه السلام) به نمایش گذاشته شد

فهرست مطلب

مسئول گنجینه قرآن و نفایس معاونت امور موزه‌‌های سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی عنوان کرد: جزوه قرآن شریف با دست‌خط مبارک منسوب به امام رضا(علیه السلام)، در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در معرض نمایش قرار دارد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ‌ ابنا ـ مسئول گنجینه قرآن و نفایس معاونت امور موزه‌‌های سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی عنوان کرد: جزوه قرآن شریف با دست‌خط مبارک منسوب به امام رضا(ع)، در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در معرض نمایش قرار دارد.

«محمدرضا ساقی» گفت: این جزوه قرآنی فاخر به خط کوفی ۱۶ سطری مکتوب و با تیماج قهوه‌ای روشن مجلد شده است.

وی بیان کرد: جزوه قرآن با دست‌خط مبارک منسوب به امام رضا(ع)، در ۲۷ ورق از جنس پوست آهوی نباتی‌رنگ در قطع بیاضی به ابعاد ۲۵ × ۷/۱۷ سانتی‌متر کتابت شده است.

مسئول گنجینه قرآن آستان ادامه داد: این مصحف شریف که شامل سوره‌‌‌های نور، قصص، عنکبوت، روم، لقمان، سجده، احزاب، مؤمن، فصلت، جاثیه، احقاف، واقعه و حدید است، با آیه ۶۰ سوره نور «بزینه و أن یستعففن خیرٌ…» شروع می‌ شود و با آیه ۴ سوره حدید «… هو معکم أین ما کنتم و ا[لله]» به اتمام می‌‌رسد.

ساقی ابراز کرد: این جزوه نفیس خطی، در جمادی ‌الثانی ۱۳۷۹ هجری قمری از طرف خانواده مرحوم علامه «سیدعلی نوری» و توسط حضرت آیت‌الله «سیدمحمدهادی میلانی» به بارگاه مطهر امام هشتم(ع) اهدا شده است.

وی افزود: وجود قرآن‌ها و جزوات قرآنی نایاب و بی‌‌نظیر با دست‌خط‌های منسوب به ائمه اطهار(ع)، از جمله امام رضا(ع) موجب شده تا گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در میان بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از ارزش و اهمیت شایانی برخوردار باشد.

این مسئول موزه‌های آستان امام رضا(ع) متذکر شد: گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۳۰:۱۲، پنج‌شنبه ‌ها از ساعت ۸ تا ۳۰:۱۱ و جمعه‌ ها و ایام تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۲ پذیرای عموم علاقه‌مندان به آثار ارزشمند قرآنی است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند