درخواست یکی از رهبران شیعیان مصر از حوزه های علمیه و مراجع تقلید

فهرست مطلب

طاهر الهاشمی یکی از رهبران شیعیان مصر در مصاحبه ای، در پاسخ به این سؤال که «هم اکنون نیاز شیعیان مصر چیست؟»، گفت:«هم اکنون نیاز شیعیان در مصر، معرفی مذهب اهل بیت (صلوات الله علیهم) به خود شیعیان است. متأسفانه شیعه در مصر با فقر تفکر شیعی مواجه است. حوزه های علمیه ی ما باید به این امور اهتمام خاصی بورزند، این درحالیست که جمعیت شیعیان در مصر بیش از یک میلیون نفر است و این تعداد افراد قابل توجهی هستند. عربستان و قطر سالانه میلیون ها دلار را فقط به شیعه ی مصر اختصاص داده تا بتواند ریشه ی شیعه را در بین جامعه ی شیعی بخشکاند.»

طاهر الهاشمی در این مصاحبه با درخواست از حوزه های علمیۀ نجف اشرف و قم، جهت ارتباط با شیعیان مصر افزود: «باتوجه به تبلیغ گسترده ی ضد شیعی در مصر، ما از حوزه های علمیه قم و نجف اشرف تقاضا داریم که لااقل با ما ارتباطی داشته باشند، هیچ یک از مراجع عظام در مصر دفتر و وکیل ندارند. جوانان ما برای رفع شبهات به چه کسی مراجعه کنند؟ ما باید برای تهیه ی کتب مذهبی مان بهای سنگینی بپردازیم چه کسی پاسخگوی این مطالب است؟»
ما شیعیان با هم برادریم و بنده از برادرانم تقاضا دارم که به این موضوع اهمیت خاصی ببخشند و توجه ویژه ای به این مطلب داشته باشند.
وی دربارۀ نقش وهابیون در مصر گفت:
«سلفی ها به شدت با ما به مبارزه پرداخته اند و ما با توکل به خدا و ائمه ی اطهار توانستیم افکار پلید و کفر گونه ی آنها را بر عموم مردم آشکار سازیم. بعد از جریان فیلم اهانت به رسول خدا(صلی الله علیه وآله) محبوبیت وهابیت در مصر افول کرد. به امید آن روزی که تمامی وهابیت به کلی افول کند.» [منبع: شیعه نیوز]

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند