درخواست آیت الله حکیم از شیعیان آمریکا

فهرست مطلب

آیت الله حکیم از شیعیان آمریکا خواستند با مردم جوامع غیر مسلمان رفتاری نیکو و پسندیده و همراه با راستی داشته باشند و تصویری صحیح و زیبا از اسلام به نمایش بگذارند.

 به گزارش معارف الهیه از«شیعه نیوز»، گروهی از شیعیان جمهوری آذربایجان، تایلند و آمریکا در دیدارهایی جداگانه با آیت الله حکیم از مراجع شیعیان عراق دیدار کردند و از رهنمودهای ایشان استفاده کردند.

توصیه به شیعیان ساکن آمریکا

ایشان خطاب به شیعیان ساکن آمریکا گفتند: به دستورات و موازین شرعی برگرفته از قرآن کریم و سیره معصومان(علیه السلام) پایبند باشید و تلاش کنید همواره با تمسک به اعتقادات و رفتار صحیح خود مایه افتخار و مباهات و عزت مسلمانان باشید.

آیت الله حکیم به شیعیان مقیم آمریکا توصیه کردند که تمام تلاش و انرژی خود را در راه نشر فرهنگ اسلامی به کار بگیرید؛ چرا که امروز شیعیان در همه جوامع به عنوان انسان هایی ملتزم به دین و نزدیک به ادیان دیگر شناخته شده اند و امام صادق(علیه السلام) نیز به ما فرموده : « مردم را با روشی غیر از زبان (با کردار) خود به اسلام دعوت کنید».

ایشان در ادامه از شیعیان آمریکا خواستند با مردم جوامع غیر مسلمان رفتاری نیکو و پسندیده و همراه باراستی داشته باشند و تصویری صحیح و زیبا را از اسلام به نمایش بگذارند؛ چرا که امروز چهره اسلام در غرب به خاطر اقدامات و عملکرد برخی مسلمان نماها تخریب شده است.

دیدار شیعیان جمهوری آذربایجان

آیت الله حکیم خطاب به شیعیان آذربایجان گفتند شما باید با اعتقاد صحیح و عمل به دستورات دین مایه افتخار و عزت مسلمانان باشید همان طور که در گذشته نیز در طلیعه ملت های اسلامی بوده و از اخلاق پسندیده و رفتار نیکو بهره مند بوده اید که این ویژگی ها از بهترین دارایی های یک مؤمن و موجب نجات او در آخرت است.

ایشان به شیعیان آذربایجان توصیه کردند که همواره به فرهنگ اسلامی و احیای مناسبت های دینی پایبند باشند و در این مناسبت ها به ویژه مراسم ماه مبارک رمضان و محرم و صفر شرکت کنند. ایشان همچنین تاکید کردند مؤمنان باید در شهرهای خود از مبلغان دینی استفاده کنند و از راهنمایی های دینی آنها بهره ببرند.

توصیه به شیعیان تایلند

مرجع شیعی در سخنان خود خطاب به شیعیان تایلند از آنها خواست به احکام شرعی اهتمام داشته باشند و مسائل تفرقه انگیز را رها کنند. ایشان شیعیان تایلند را به وحدت و دوری از اختلاف با دیگران توصیه کردند به گونه ای که دو دستگی ها در این جامعه به حداقل برسد؛ چرا که اسلام با تفرقه و اختلاف مخالف است.

آیت الله حکیم در ادامه خطاب به شیعیان و مبلغان توصیه کردند به احکام شرعی اهتمام داشته باشند و و در بازار و خانه و محل کار خود میان حلال و حرام فرق بگذارند و همواره ارتباط خود را با مراقد مقدس اهل بیت(علیه السلام) حفظ کنند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند