داعش گروگانهای ژاپنی را 72ساعت دیگر میکشد + عكس

فهرست مطلب

داعش، ژاپن را تهدید کرد در صورتی که 200 میلیون دلار به این سازمان باج ندهد، تا 72 ساعت دیگر، 2 گروگان ژاپنی را خواهد کشت.

گروگانهای ژآپنی

گروگانهای ژآپنی

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، “موسسه الفرقان” وابسته به داعش ویدیویی را منتشر کرد که در آن، مردی با لباس های سیاه، چاقو به دست دارد و در میان دو مرد ژاپنی ایستاده است که لباسی نارنجی به تن دارند و بر روی زمین نشسته اند.

مردِ سیاه پوش در این ویدیو، خطاب به مردم ژاپن گفت: 72 ساعت فرصت دارید که دولتتان را تحت فشار قرار دهید تا 200 میلیون دلار بپردازد و شهروندانتان را نجات دهد، در غیر این صورت، این چاقو، کابوس شما خواهد بود.

یک مقام مسؤول در واحد مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه ژاپن در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت که از این گزارش اطلاع داریم و در حال بررسی مساله هستیم و در حال حاضر، به دنبال بررسی واقعی بودنِ ویدیوی ضبط شده هستیم.

 

 

داعش تاکنون چندین خارجی را گروگان گرفته است، اما “کِنجی گوتو جوگو” و “هارونا یوکاوا” نخستین گروگان های ژاپنی نزد داعش هستند.

کِنجی گوتو، روزنامه نگار 48 سالۀ ژاپنی است که در سال 1996، شرکت تولید فیلم های مستند درباره خاورمیانه و دیگر مناطق را تاسیس کرد و آن را “ایندی پندنت پرس” نامید.

هارونا یوکاوا نیز که خود را روزنامه نگار معرفی کرده بود، بر اساس برخی گزارش ها، برای یک شرکت خصوصی امنیتی کار می کرد.

مردِ داعشیِ چاقو به دستِ در این ویدئو، با تعیین مبلغ 200 میلیون به عنوان باج، در قبال آزادی دو گروگان ژاپنی، این مبلغ را برابر با مبلغی اعلام کرد که دولت ژاپن در چارچوب کمک های غیرنظامیِ ائتلاف بین المللیِ مبارزه با داعش، متعهد به پرداختِ آن شده است.

وی خطاب به نخست وزیر ژاپن گفت: تو داوطلب شدی که در این حمله صلیبی شرکت کنی و در این راستا، 100 میلیون دلار برای کشتار زنان و کودکان ما و ویران کردن خانه هایمان، کمک کردی.

سخنگوی داعشی 100 میلیونِ دیگر را کمکِ ژاپن به آموزش نیروهایی برای مبارزه با داعش و جلوگیری از گسترش قلمرو این سازمان تروریستی برشمرد.

 

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند