داعش مساجد شهر تلعفر را منفجر کرد

فهرست مطلب

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از خبرگزاری المسله از نینوا، عناصر تروریستی داعش همه مساجد و حسینیه ها را در شهر تلعفر در استان نینوا منفجر و ویران کردند .

گروه دولت اسلامی در عراق و شام در روزهای آخر ماه خرداد گذشته با یورش به استان نینوا بسیاری از شهرهای این استان از جمله تلعفر را تحت کنترل خود درآورد . گفتنی است اهالی شهر تلعفر در اواسط ماه ژوئن ( 26 خرداد) به فرمانده نیروهای مسلح عراق هشدار داده بودند که عناصر داعش در ساعات آینده به تلعفر حمله خواهند کرد.

رئیس کمیسیون امنیتی استان دیاله در عراق گفت:  افراد مسلح (تروریست های داعش) همچنین بسیاری از بخش های منطقه العظیم را در این استان بمب گذاری کرده اند تا خانواده هایی که از ناآرامی های این مناطق به مناطق امن تر گریختند نتوانند به خانه هایشان بازگردند.

صادق الحسینی افزود: بخش های زیادی از منطقه العظیم بمب گذاری شده است و خنثی کردن این بمب ها نیازمند تلاش زیادی است، این شهر در حال حاضر شهری بمب گذاری شده است و نیروهای امنیتی نیز با استقرار در برخی مناطق در پی تامین امنیت این منطقه هستند.

هم زمان محمد العبیدی از اعضای شورای محلی العظیم خسارات وارده به خانواده های این منطقه را بیش از 30 میلیارد دینار بر آورد کرد و گفت:  این خسارات به دلیل تخریب اراضی کشاورزی، محصولات زیر کشت، تخریب منازل، کشتار چارپایان و تخریب خودروها و لوازم منزل است.

وی با بیان اینکه آنچه بر سر العظیم آمده است در حد فاجعه انسانی است، افزود: بسیاری از خانواده هایی که از دست تروریست ها متواری شده اند در بیابان ها زندگی می کنند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند