خشم شیعیان عربستان از رژیم آل سعود و ترویج خشونت + تصاویر

فهرست مطلب

شیعیان عربستان در تظاهرات باشکوهی که در محکومیت حمله انتحاری به مسجد امام علی(ع) برگزار شد، علمای تکفیری سعودی را به دلیل ترویج خشونت مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شیعیان عربستان با برگزاری تظاهرات گسترده، انفجار تروریستی روز جمعه و اقدامات تحریک آمیز علمای تکفیری این کشور در راستای ترویج خشونت و فرقه گرایی را محکوم کردند.

صد‌ها شهروند عربستانی روز گذشته با حضور در خیابان‌های منطقه القدیح در قطیف، تظاهرات گسترده‌ای برپا کردند و انفجار تروریستی روز گذشته که ده‌ها تن از نمازگزاران شیعه را به خاک و خون کشید، محکوم کردند.

تظاهرات کنندگان با حمل پرچم‌های نمادین روز عاشورا و سر دادن شعارهای یا حسین(ع) انفجار تروریستی روز گذشته را محکوم کردند.

افزون بر آن تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی ضد رژیم آل سعود، محرومیت شیعیان و حملات بی‌وقفه رژیم به فعالان حقوق بشر و جوانان منطقه الشرقیه را مورد انتقاد قرار دادند.

شهروندان شیعه عربستان سعودی در این تظاهرات با بالای سر بردن تصاویری از عرعر و العریفی و سایر علمای تکفیری این کشور، حمایت آنان از گروه‌های تروریستی و تحریک آنان به قتل شیعیان را به شدت محکوم کردند.

تظاهر کنندگان شیعه عربستان علمای تکفیری عربستانی را به دلیل ترویج خشونت مورد انتقاد قرار دادند.

شماری از معترضان نیز آرم رسانه‌های گروهی و شبکه‌های تلویزیونی تکفیری از جمله شبکه تلویزیونی الرساله و اقرا را بالای سر برده و آن‌ها را به عنوان تروریج کننده خشونت و اقدامات تروریستی معرفی کردند که برای ترویج فرقه‌گرایی و اختلاف در جامعه اسلامی تلاش می‌کنند.

در این تظاهرات با پوشاندن پرچم گروه تروریستی داعش بر تن تعدادی از تظاهرات کنندگان و به بند کشیدن آنان، همبستگی خود را با قربانیان اعلام کردند. آنان همچنین تلاش‌های داعش برای ایجاد فتنه بین شهروندان عربستانی اقدامی پوچ و بیهوده خواندند.

در حادثه انفجار تروریستی مسجد امام علی(ع) در شهرک القدیح استان قطیف ۲۱ نمازگزار شهید و ۸۸ تن دیگر زخمی شدند.

در این اقدام جنایتکارانه که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است ۵۸ مجروح بستری شدند که حال ۱۲ نفر ازآن‌ها وخیم است و تاکنون ۳۰ مجروح این حادثه پس از مداوا بیمارستان را ترک کرده‌اند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند