حقوق اعضای داعش چقدر است؟

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ بر اساس اطلاعاتی که رسانه‌های عراقی در مصاحبه با اعضای اسیر شده گروه تروریستی داعش در این کشور به دست آورده‌اند؛ داعش به هرکدام از اعضای مجرد28 خود ماهیانه ۴۰۰ دلار و به هر کدام از اعضای متاهل خود ماهیانه ۱۲۰۰ دلار پایه حقوق پرداخت می‌کند.

با توجه به اینکه داعش هم اکنون ۲۰۰ هزار مزدور تحت امر خود دارد در واقع این گروهی سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تنها به اعضای خود پرداخت حقوق دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که از جمله عوامل جذب نیرو در مناطق شمالی عراق توسط داعش از میان بومیان منطقه حقوق قابل ملاحظه‌ای است که این گروه به اعضای خود می‌دهد. در واقع با توجه به بحران اقتصادی موجود در مناطق مختلف عراق پایه حقوق ۴۰۰ دلاری برای هر جوان عراقی می‌تواند بسیار وسوسه کننده باشد.

داعش برای هر کدام از اعضای متاهل خود علاوه بر حقوق پایه ۱۲۰۰ دلاری مقرر کرده است که به ازای هر همسر ۱۰۰ دلار بیشتر و به ازای هر کودک ۵۰ دلار حقوق بیشتر به افراد پرداخت شود.

مخارج پرداخت حقوق به اعضای داعش در کنار مخارج چند صد میلیاردی برای خرید سلاح و تجهیزات سنگین نظامی نشان از درآمد بسیار قابل توجه داعش در سوریه و عراق دارد.

کار‌شناسان اصلی‌ترین منابع درآمدی داعش را کمک‌های مالی کشورهای حامی این گروه مانند آمریکا، اسرائیل، عربستان، قطر و…، فروش نفت خام سوریه و عراق و مالیات‌های دریافتی از مردم شهرهای تحت اشغال خود عنوان می‌کنند.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند