جان باختن یک دانشمند ایرانی در حادثه مسجد الحرام + عکس

فهرست مطلب

دکتر حاتمی‌کلشتری از دانشمندان علوم فضایی کشورمان در جمعه خونین مکه، جان خود را از دست داد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ‌ ابنا ـ پژوهشگاه فضایی ایران از جان باختن یک دانشمند علوم فضایی کشورمان در حادثه دلخراش سقوط بالابر در مسجد الحرام خبر داد.

این پژوهشگاه اعلام کرد: دکتر «احمد حاتمی کلشتری» عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران، پس از سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و زمانی‌که درحال کمک رساندن به مصدومان در نزدیکی کعبه بود، دچار سانحه شده و پس از انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

* بیوگرافی

احمد حاتمی کلشتری در هفدهم دی‌ماه ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و تحصیلات مقطع دیپلم را سال ۱۳۵۷ در رشته ریاضی در موسسه دارالفنون به پایان رساند.

وی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تهران در رشته مهندسی مکانیک دریافت کرد.

حاتمی کلشتری سپس برای کسب مدارج بالاتر علمی راهی کشور انگلستان شد و دوره دکتری را در سال ۱۳۷۶ و فوق دکتری را در سال ۱۳۸۰ در آن کشور به پایان رساند که در طول سپری شدن مدت زمان تحصیل، روابط خوبی را با متخصصان و دانشمندان انگلیسی برقرار کرد.

وی در دکتری رشته مهندسی مکانیک طراحی کاربردی را برگزید و در مقطه فوق دکتری، در رشته مهندسی مکاترونیک تحصیل کرد.

دکتر حاتمی دارای چندین ثبت اختراع در ایران و انگلستان و مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر و کنفرانس‌های بین‌المللی و ملی بود.

وی همچنین مدیریت چندین پروژه ملی را در کارنامه خود دارد که از جمله آنان می‌شود به “طراحی و آزمایش مدل مقیاسی حامل”، “طراحی و آزمایش مدل مقیاسی رحا” و “ساخت دستگاه کشش نخ بدون تماس نوری” اشاره کرد.

دکتر حاتمی با ۲۸ سال سابقه کار در سطوح مختلف مدیریتی، تخصصی و کارشناسی در پژوهشگاه فضایی ایران و پیش از آن در وزارت جهاد کشاورزی، خدمات ارزنده‌ای را به جامعه علمی کشور ارائه نمود.

وی سوای مراتب علمی بالا، دارای سجایای اخلاقی و روحیات والای انسانی بود که همگان از ایشان شخصیتی متواضع سراغ داشتند و با اعتقاد راسخ و پای‌بندی خالصانه به دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی، در جهت توسعه فرهنگ دینی تلاش کرد.

…………………….

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند