تحصیل ۳۰ هزار طلبه غیرایرانی در قم

فهرست مطلب

خلاصه

معاون اداره‌ کل اتباع خارجی وزارت کشور گفت: در حال حاضر بیش از۳۳۰ هزار دانش‌آموز در ایران و بیش از ۳۰ هزار طلبه نیز در شهر قم تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ عباس نصراللهی معاون اداره‌ کل اتباع خارجی وزارت کشور در آئین افتتاح مدرسه نبی اکرم (ص) که به همت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد احداث شد، با اشاره به افتتاح این مدرسه اظهار داشت: این افتتاح نشان‌دهنده گوشه‌ای از فعالیت‌های ما است. در حال حاضر بیش از ۳۳۰ هزار دانش‌آموز در ایران و بیش از ۳۰ هزار طلبه نیز در شهر قم تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: آنچه که در ایران در حوزه تعلیم و تربیت به عنوان خدمات ارائه می‌کند را باید جامعه جهانی بداند زیرا این فعالیت‌ها برای جمهوری اسلامی ایران فرصتی مطلوب است اگرچه که هزینه‌های زیادی را برای ایران دارد.

نصرالهی عنوان کرد: هزینه تحصیل این ۳۳۰ هزار دانش آموز در ایران ۵۰۰ میلیارد تومان است که جمهوری اسلامی این هزینه‌ها را تامین می‌کند.

معاون اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور بیان کرد: در آخرین مذاکرات با وزارت بهداشت توانستیم که یک میلیون نفر از اتباع را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم و امیدورایم بتوانیم مشکلات بهداشت و سلامت اتباع به ویژه بیماران خاص که بیش از دو هزار نفر هستند تحت پوشش قرار بگیرند.

وی اظهار داشت: این مدرسه را به نام پیامبر مهربانی که منشا نور در جهان هستند نامگذاری کرده‌ایم و امیدواریم در تربیت دانش آموزان این مدرسه موفق شویم.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند