انهدام یک گروه تروریستی و کشف ۳۵۰ کیلو مواد منفجره در سیستان و بلوچستان

فهرست مطلب

خلاصه

وزیر اطلاعات از انهدام یک گروه تروریستی، بازداشت شماری جنایتکار تروریست و کشف مواد منفجره در سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات از کشف و انهدام یک تیم تروریستی در منطقه جنوب شرق کشور خبر داد و گفت: از این گروه بالغ بر ۳۵۰ کیلوگرم مواد منفجره به دست آمد.

وی افزود: در یک عملیات پیچیده و همکاری تنگاتنگ مردم منطقه سیستان و بلوچستان در ۱۶ و ۲۲ بهمن ماه جاری موفق شدیم بخشی از یک گروه تروریستی را که قصد اقدامات خرابکارانه در کشور داشتند شناسایی و منهدم کنیم.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: این عملیات در یک اقدام مشترک با قرارگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و دستگاه اطلاعاتی کشور انجام شد.

علوی اظهار داشت: نفرات دستگیر شده به انجام عملیات تروریستی منجر به شهادت چند نفر از معلمان که به کار آموزشی فرزندان مردم منطقه بلوچستان مشغول بودند اعتراف کردند. همچنین آن‌ها علیه نیروهای انتظامی و نظامی منطقه نیز جنایاتی مرتکب شده بودند.

وی با بیان اینکه این گروه تروریستی اقداماتی همچون بمب گذاری کنار جاده‌ای را نیز در کارنامه ننگین خود دارد اضافه کرد: در عملیاتی که سربازان گمنام انجام دادند مقادیر زیادی اسلحه سرد و گرم، فشنگ‌های جنگی، بمب‌های دست ساز و جلیقه‌های انفجاری کشف شد که برای انفجار در مجامع و جمعیت پیش بینی کرده بودند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: اگر این مواد منفجره کشف نمی‌شد امکانی برای این گروهک تروریستی فراهم می‌شد تا بتوانند آسیب زیادی را به شهروندان برسانند که با اقدام بموقع سربازان گمنام امام زمان و همکاری مردم در منطقه بلوچستان شناسایی شدند و توانستیم به آن‌ها ضربه بزنیم.

علوی از مردم بلوچستان در منطقه سراوان، سرباز و راسک تشکر کرد و افزود: امروز نقطه مقابل گروه‌های تروریستی فقط نیروهای امنیتی و نظامی نیستند بلکه مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی در برابر آن‌ها قرار دارند.

علوی ادامه داد: هدف این جنایات تنها شیعیان نبودند و اهل سنت را به دلیل اینکه با آن‌ها همراه نبوده‌اند و یا با نظام جمهوری اسلامی همراهی داشتند هدف قرار داده‌اند.

برای این جنایتکاران، شیعه و سنی فرقی نمی‌کند و همانطور که همتایانشان در داعش، علمای اهل سنت و شیعه را هدف قرار می‌دهند، در سیستان و بلوچستان هم این جنایتکاران تروریست هدفشان تنها شیعیان نبودند و عزیزان اهل سنت را به شهادت رساندند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه همکاری عزیزان بلوچ به خاطر این است که آن‌ها از این حرکات تروریستی دچار نفرت خاصی شده‌اند افزود: علاوه بر اینکه این گروهک قاتل عزیزانشان هستند مانعی برای رشد همه جانبه منطقه بلوچستان هم هستند و مردم منطقه می‌دانند که آن‌ها در محرومیتشان اثرگذار بوده‌اند.

وی نقش مردم را در این عملیات قابل تقدیر دانست و ادامه داد: مردم می‌دانند آنهایی که مرتکب این جنایات می‌شوند توسط بیگانگان آنسوی مرز‌ها حمایت می‌شوند و انتظار ما از کشورهای همسایه این است که برای مقابله با این جنایتکاران همکاری کنند.

…………..

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند