انتقال ضریح جدید به حرم حضرت اباالفضل العباس(ع) + عکس

فهرست مطلب

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ طی مراسمی با شکوه و با حضور انبوه جمعیت مردم مومن و متدین کربلای معلی و زائران حرمین مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) قافله عشق عباس، ضریح جدید مرقد مطهر علمدار کربلا و کفیل زینب کبری(س) را به صحن مطهر منتقل نمود.

قافله عشق عباس که با استقبال چشمگیر مردم کربلای معلی و سایر شهرهای عراق، شخصیتهای دینی، فرهنگی، دانشگاهی، جمعی از عشایر کربلاء و مسئولان کشوری و لشکری همراه بود، حرکت خود را از مجتمع السقای ۱ محل کارگاه ضریح سازی حرم مطهرآغاز و تا حرم مطهر حضرت عباس(ع) ادامه داد.

قطعات ضریح جدید بر روی خودروهای حرم مطهر قرار داده شده و در مقدمه آن‌ها جمعی با دردست داشتن پرچم عراق و پرچمهائی منقوش به عبارت «یا قمر بنی هاشم» از کارگاه ضریح سازی به سمت حرم مطهر حرکت نمودند. مسیر حرکت ضریح جدید شاهد قرائت اشعار ولائی، ذبح قربانی، توزیع شربت و شیرینی و خواندن اشعار ولائی به سبک عشایر عراقی بود.

قافله عشق عباس مسیر خود را در بین جمعیت انبوه حاضر به سختی پیمود تا به حرم مطهر برسد. علاوه بر جمعیتی که در ورودی شهر کربلا در منطقه باب بغداد به انتظار ورود کاروان عشق عباس نشسته بودند، جمعیت عظیم دیگری در کنار حرم مطهر عباسی چشم به راه رسیدن قافله عشق عباس بودند.

در این مراسم و در سخنانی کوتاه آقای سید احمد الصافی از اتمام پروژه ساخت درب باب القبله حرم مطهر و کاشی کاری آن با کاشی معرق کربلائی و رونمائی از آن دراین مراسم باشکوه خبر داد. درب باب القبله حرم مطهر به صورت نمادی از دو دست حضرت عباس علیه السلام که از زائران استقبال می‌نماید طراحی و اجرا شده است.

آقای الصافی در سخنان خود ساخت ضریح جدید را تحدی و پیروزی اراده ملت عراق دانست.

2_56ea542fe8bf7 0_56ea5426497d4 01_56ea5429ad17f 4_56ea543445339

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند