امام زمان علیه السلام قطب و محور وجود

فهرست مطلب

 حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی مد ظله مرجع بزرگ شیعیان جهان، در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران فرمود:
امام زمان(عج) نه قابل نیل عقل است و نه قابل گنجیدن در منطق و بیان و قلم. «من منه‌الوجود» خداست و حضرت ولی‌عصر «من به‌الوجود» است، یعنی اگر لحظه‌ای نباشد «لساخت‌ الارض باهلها» حاصل می شود.
این مرجع تقلید با اظهار تأسف از این که وجود حضرت ولی عصر(عج) به خوبی شناخته و درک نشده است، اظهار داشت: امام زمان(عج) کسی است که تمام عالم دور او می گردد و قطب و محور وجود است و مشخصا اگر عنایتی بکند قابل درک نخواهد بود.
حضرت آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این که اعجاز حضرت بقیه‌الله فوق حد و حصر است، خاطرنشان کرد: افرادی که به مسجد مقدس جمکران می‌آیند درصددند مس وجود خود را به طلا تبدیل کنند چون این مکان مقدس اکسیر اعظم است.
اگر شما بتوانید به عنوان یک خدمت‌گذار شرایطی را یرای زائران فراهم کنید که عمیق‌تر به وجود امام زمان(عج) پی ببرند و ارتباطی با مبدأ فیض الهی پیدا کنند، این مطلب هم توفیقی برای شما و هم توفیقی برای مردم است.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با تأکید بر اهمیت تلاوت قرآن ابراز داشت: همان طوری که نسیم بهار، زمین مرده را زنده می‌کند آیات قرآن نیز دل مرده را احیا می‌کند و اگر این تلاوت قرآن برای امام زمان(عج) باشد اکسیر اعظم می‌شود و جزایش این است که با حضرت باشد.
وی افزود: اگر افرادی که به مسجد مقدس جمکران می‌آیند عادت به این مطلب کنند که روزی چند آیه قرآن بخوانند و به حضرت هدیه کنند، امام زمان(عج) هم در شب قدر آنها را مورد عنایت قرار خواهد داد.
حضرت آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این‌که قرآن و عنایات امام زمان(عج) باید با هم ضمیمه شود تا روح را متعالی کند، یادآور شد: اگر بتوانید در مسجد مقدس جمکران این مطلب را عملی کنید که مردم قرآن تلاوت کرده و به حضرت هدیه کنند تأثیر بسیاری در دل مردم خواهد داشت و اجر جزیلی هم نصیب شما می‌شود.
وی توجه به تحکیم عقاید، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام را از اموری دانست که باید به آن پرداخته شود، گفت: مسجد مقدس جمکران باید مرکز رسیدگی به این سه موضوع باشد.
این مرجع تقلید با اشاره به این‌که مسجد مقدس جمکران دارای اهمیت ویژه‌ای است، یادآور شد: باید افرادی که به این مسجد می‌آیند مورد لطف و احترام قرار گیرند و خدای ناکرده با چشم حقارت به آنها نگاه نشود چون خیلی از افراد هستند که ظاهر آنها شاید غلط‌انداز باشد ولی در باطن بسیار بندگان خوبی هستند و خداست که به مقام بندگی افراد آگاه است.
وی در پایان اظهار داشت: مردم باید به دو چیز عادت کنند یکی تلاوت قرآن و دیگری صلوات که این موارد دارای تأثیرات معنوی و روحی فراوانی است.(منبع:صدای شیعه)
به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند