اقدام جالب کارشناسان برنامه سمت خدا + عکس

فهرست مطلب

دختر یک شهید عزیز در جریان سفر رییس‌جمهور به قم مورد بی مهری برخی کاربران فضای مجازی قرار گرفته بود…

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دوتن از کارشناسان برنامه محبوب سمت خدا با خانواده “روحانی شهید محمدحسن ابراهیمی” دیدار و از یادگار این شهید گرامی دلجویی کردند.

“حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد” و “حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی قمی” با حضور در منزل شهید ابراهیمی از این شهید عرصه فرهنگی تجلیل کردند. 

آنها همچنین “فاطمه ابراهیمی” یادگار یازده ساله این شهید را که دو هفته پیش و در جریان سفر رییس‌جمهور به قم مورد بی مهری برخی کاربران فضای مجازی قرار گرفته بود را مورد دلجویی قرار دادند.

روز ششم اسفند 1393 و در جریان استقبال از “رییس‌جمهور دکتر روحانی” در راه آهن قم، به رسم تشریفات، دختر شهید ابراهیمی برای ایراد دکلمه خیرمقدم به حضور ایشان رسید، ولی برخی جملات این دکلمه را فراموش کرد.

این صحنه از شبکه استانی قم به شکل زنده پخش می شد و متأسفانه برخی افراد با اهداف سیاسی و برخی دیگر برای تفریح و سرگرمی”، ویدئوی این لحظه را در فضای مجازی دست به دست کردند؛ غافل از اینکه ممکن بود صدمات روحی جبران ناپذیری به این نوگل جامعه وارد آید. 

خوشبختانه با اقدام سریع برخی فعالان فضای مجازی و انتشار مطالب روشنگرانه با امضای “کمپین حامیان فضای مجازی پاک”، بسیاری از مردم از انتشار و ارسال گسترده این کلیپ خودداری کردند.

اینک نیز اقدام پسندیده این دو کارشناس محبوب برنامه سمت خدا، می تواند الگویی خوب برای فعالان و کاربران ابزارهای مدرن باشد.

پیش از این، در پی فیلمبرداری و انتشار ویدئوی معروف به “شیب – بام” از امتحان شفاهی در یک دبستان از شمال کشور، یک طفل معصوم دیگر طعمه سهل انگاری مردم در فضای مجازی گردید و ضربه روحی ناشی از آن، منجر به ترک تحصیل و حتی نقل مکان خانواده او شد!

شایان ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین شهید محمدحسن ابراهیمی از طلاب مستعد حوزه علمیه قم بود که از سال 1375 جهت تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) به خارج از کشور هجرت کرد. وی پس از تبلیغ در برخی کشورهای عربی و حوزه کارائیب، به عنوان امام جمعه و مدیر کالج مطالعات اسلامی در کشور “گویان” مشغول به فعالیت شد اما توسط افراد ناشناسی ربوده و به شهادت رسید. فاطمه ابراهیمی دختر آن شهید ، سال 1382 و چند ماه پس از شهادت پدر دیده به جهان گشود.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند