افتتاح نخستین مرکز علمی فرهنگی شیعیان در ترکیه

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ نخستین مرکز علمی فرهنگی شیعیان شهر ایغدیر ترکیه به همت انجمن همیاری و پژوهش‌های اجتماعی شیعیان ترکیه (TAYDER) در این شهر افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این مجموعه بزرگ فرهنگی که با هدف ساماندهی و تمرکزبخشی به فعالیت‌های علمی و فرهنگی شیعیان این شهر با تاکید بر قشر جوان و دانشجویان و نخبگان مناطق شرقی ترکیه افتتاح شده است «شیخ صباح ‌الدین ترک ییلماز» امام مرکز فرهنگی امام علی(ع) برلین به سخنرانی در مورد اهداف، اقدامات و برنامه‌های آینده انجمن همیاری و پژوهش‌های اجتماعی شیعیان ترکیه پرداخت و از حاضران و یاری کنندگان در ساخت و افتتاح این مرکز قدردانی کرد.

شیخ ییلماز با بیان ضرورت ارتباط مستمر قشرهای مختلف شیعیان با یکدیگر خصوصا در عرصه‌های دانشگاهی و نخبگان، هدف از تاسیس این مجموعه را نیل به هدف آشنایی جوانان شیعه با یکدیگر و افزایش همکاری‌ها بین آن‌ها عنوان کرد.

در ادامه مراسم گروهی از دانشجویان و فارغ التحصیلان عضو انجمن همیاری و پژوهش‌های اجتماعی شیعیان ترکیه به سخنرانی و ارائه تجربیات و نظرات در مورد فعالیت‌های این انجمن پرداختند.

در این مراسم «شیخ ولی بدر» رئیس انجمن علمای اهل بیت(ع) ایغدیر، «شیخ ذکی تومای» نماینده دبیر کل انجمن اهلادر ترکیه، «حجت الاسلام والمسلمین محمد مجاهدی » رییس مرکز اسلامی امام علی(ع) شهر گلزن کرشن آلمان، «شیخ موسی آیدین» مدیر کل شبکه تلویزیونی on۴ ترکیه، «شیخ مهدی آکسو» امام جماعت مسجد امام حسین(ع) استانبول و «شیخ حاجی حاجی اف» نماینده شیعیان گرجستان حضور داشتند.

در پایان مراسم افتتاح این مرکز علمی فرهنگی از تمام افرادی که با کمک‌های مادی و معنوی خود در ساخت این مجموعه کمک کار انجمن همیاری و پژوهش‌های اجتماعی شیعیان ترکیه بودند با اهدای یک لوح تقدیر تمجید بعمل آمد.

اکثریت ساکنان شهر ایغدیر واقع در شرق ترکیه، شیعیان دوازده امامی هستند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند