اعتراف سرکرده داعش به شکست در تکریت

فهرست مطلب

سخنگوی داعش نیز در پیامی صوتی ضمن اعتراف ضمنی به شکست داعش در عراق و سوریه در خواست کرد که عناصر مسلح در صورت ناتوانی در رسیدن به اهداف خود در سوریه و عراق به غرب آفریقا مهاجرت کنند.

به گزارش «شیعه نیوز»، سرکرده داعش در پی پیشروی گسترده ارتش و نیروهای مردمی عراق در تکریت به شکست این گروهک در برابر نیروهای عراقی در این شهر اعتراف کرد.
«ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در پیامی که از طریق «رادیو الخلافه» وابسته به این گروهک تروریستی منتشر شده است، خطاب به تکفیری‌ها به شکست در تکریت اعتراف کرد.
«ابراهیم الطائی» عضو شورای موسوم به «شورای اعیان موصل» وابسته به داعش اعلام کرد که «ابراهیم البدری» ملقب به ابوبکر البغدادی سرکرده این گروهک تکفیری در پیامی به حامیان تکفیری خود، به شکست در تکریت اعتراف کرد.
الطائی افزود: ابوبکر البغدادی در این پیام خود که با لحن غمگین و ناامید‌کننده عنوان شده است، اعلام کرد که «آنچه در استان صلاح‌الدین شاهد آن هستیم به دلیل پایان بودن روحیات مبارزان داعش است. از همین روی البغدادی از آنها خواست تا از مشاهده شبکه‌های ماهواره‌ای خودداری کنند.
عضو شورای اعیان موصل گفت: «داعش در موصل نگران و آشفته است و از سقوط زیاد مناطق در پی پیشروی‌های گسترده ارتش و نیروهای مردمی عراق طی روزهای اخیر نگران هستند.»
در همین حال، سخنگوی داعش نیز در پیامی صوتی ضمن اعتراف ضمنی به شکست داعش در عراق و سوریه در خواست کرد که عناصر مسلح در صورت ناتوانی در رسیدن به اهداف خود در سوریه و عراق به غرب آفریقا مهاجرت کنند.
«ابومحمد العدنانی» سخنگوی تکفیری‌های داعش در پی پیشروی ارتش عراق و نیروهای مردمی در استان صلاح‌الدین و الانبار در پیامی صوتی اعلام کرد که «خلافت باقی خواهد ماند و صلابت آن بیشتر خواهد شد.»
خبرنگار «رادیو سوا» در صفحه توئیتر خود نوشت: «سخنگوی داعش در این پیام صوتی از مسلمانان خواست تا در صورت عجز و ناتوانی برای رسیدن به عراق و سوریه به غرب آفریقا مهاجرت کنند.»
سخنگوی داعش درخواست مهاجرت عناصر داعش به غرب آفریقا را پس از آن مطرح کرد که اخیرا داعش با گروه تروریستی «بوکوحرام» نیجریه بیعت کرده است.
در همین ارتباط، خبرگزاری فرانسه نیز با اشاره به این پیام صوتی سخنگوی داعش اعلام کرد که ابو محمد العدنانی به نمایندگی از داعش با بیعت با بوکوحرام موافقت کرده است.
نیروهای ارتش عراق پس از چندین روز درگیری با عناصر تکفیری داعش در شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین، روز گذشته موفق شدند وارد مرکز این شهر شوند.
شورای عشایر استانداری صلاح الدین نیز روز گذشته اعلام کرد که نیروهای عراقی 90 درصد از اراضی تکریت را از دست داعش آزاد کنند.
دیروز حملات شدیدی به مناطق مرکز این شهر که افراد مسلح داعش مستقر هستند، انجام دادند تا جایی که خبرها از فروپاشی بسیار زیاد در صفوف عناصر تکفیری به علت این حملات و درگیری‌های طولانی با نیروهای عراقی حکایت دارد.
«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق امروز (پنجشنبه) به منظور بازدید از نزدیک تکریت و بررسی روند عملیات آزادسازی این شهر اعلام کرد که نبرد تکریت «حساس و تعیین کننده» است و حمله به مواضع داعش در مرکز استان صلاح الدین امروز انجام می گیرد.
جنبش «النجباء» یکی از تشکیلات نیروهای داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش اعلام کرد که سرکرده‌های داعش به مبارزان خود فرمان عقب‌نشینی از شهر تکریت را صادر کرده است.
«نصر الشمری» مدیر روابط عمومی این جنبش در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «السومریه» عراق گفت: اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد سرکرده‌های داعش از نیروهای خود خواسته‌اند به سوی الشرقاط و سپس موصل عقب‌نشینی کنند.
الشمری گفت: این در حالی است که داعش تا پیش از این، عقب‌نشینی به موصل را شکست می‌دانست و هرکس را که از میدان‌های نبرد در استان صلاح‌الدین به این شهر می‌گریخت را اعدام می‌کرد.
انتهای پیام/ س.ع
به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند