استعفای دو اسقف کلیسای آمریکایی در پی رسوایی آزار جنسی کودکان

فهرست مطلب

استعفای دو اسقف کلیسای آمریکایی در پی رسوایی آزار جنسی کودکانبه گزارش فرانس 24، این نخستین بار نیست که اعضای کلیسا در سرتاسر جهان به خاطر تلاش برای لاپوشانی رسوایی های جنسی و یا ساکت کردن قربانیان با پول محکوم می شوند. کشوی میز پاپ فرانسیس پر است از پرونده های مصالحه نشده که هزینه های معنوی و مادی بسیاری را به دوش واتیکان انداخته است.

این دو اسقف ده روز پیش و در پی اعلام جرم دادستان مینه سوتا در مورد عدم توانمندی ایشان در حفاظت از کودکان در برابر یک کشیش متجاوز از واتیکان درخواست کرده بودند با استعفایشان موافقت کند. دادستان علیه کلیسای تحت امر این دو اسقف نیز اعلام جرم کرده است و آنان می بایست پاسخگوی کم کاری های خود باشند.

پاپ فرانسیس بالاخره روز دوشنبه با استعفای اسقف جان ناین اشتد و یکی از معاونانش به نام لی پیچه از اسقف گری کلیسای سنت پائول در مینیاپولیس موافقت کرد. آنها متهم اند در برابر آزار جنسی کودکان توسط یک کشیش به نام کورتیس ومیر سکوت کرده و کاری انجام نداده اند. این کشیش آزارگر که از مقام خود خلع شده در سال 2012 به پنج سال زندان محکوم شد. او متهم بود که با دو کودک ارتباط جنسی برقرار کرده و تصاویر جنسی نیز نگهداری می کرده است.

دادستان مینه سوتا می گوید این دو نفر و بسیاری دیگر از اعضای کلیسا درمواجه با یک آزار جنسی به راحتی می توانستند به شماره 911 زنگ بزنند اما ترجیح دادند سکوت کنند و قضیه را به اصطلاح ماست مالی نمایند.

منبع: فرانس 24

ترجمه: شفقنا

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند