ادعاهای مسئولان مبنی بر خطرات شیعیان مصر بی‏پایه و اساس است

فهرست مطلب

رئیس مجلس آل البیت مصر: ادعاهای مسئولان مبنی بر خطرات شیعیان مصر بی‏پایه و اساس است
صدای شیعه: “محمد الدرینی”، رئیس مجلس اعلای آل البیت مصر، با اشاره به هجمه‏های صورت گرفته علیه شیعیان در این کشور گفت: برخی از مسئولان به گونه‏ای نسبت به شیعیان هشدار می‏دهند که گویی شیعیان خطری بزرگ و یاران شیطان هستند و کشور را مورد هدف قرار داده‏اند در حالی‏که شیعیان، حرص بیشتری از این مسئولان نسبت به کشور دارند، زیرا آنان تبعه مصر هستند و کشور دیگری را ندارند.

الدرینی با اشاره به مواضع شیخ الازهر نسبت به شیعیان اظهار داشت: در حالی‏که سخنان شیخ الازهر جنجال بر سر شیعیان را پایان داد لیکن مبارزه نیروهای امنیتی با آنان در هفده استان همچنان ادامه دارد و بسیاری از شیعیان بی‏گناه هم‏اکنون در زندان‏های مصر بازداشت هستند و از دولت می‏خواهیم تا به این بازداشت‏ها پایان دهد.

رئیس مجلس آل البیت شمار شیعیان در این کشور را زیاد خواند و تصریح کرد: کسانی که ادعا می‏کنند شیعیان بسیار کمی در مصر زندگی می‏کنند اطلاع دقیقی در این زمینه ندارند، زیرا شیعیان بسیار زیادی در این کشور وجود دارند و بنده در سفرهای مختلف به این موضوع پی بردم و این افراد باید تاریخ مصر و شیعیان این کشور از گذشته تاکنون را بار دیگر مطالعه نمایند.

وی تأکید کرد: هشدارها علیه شیعیان بی پایه و اساس است، زیرا بنده سفرهای فراوانی به شمال سینا داشتم وبر خلاف ادعاهای مسئولان با برخورد بسیار گرم مردم این منطقه مواجه شده‏ام.

گفتنی است در حالی‏که مسئولان مصری تعداد شیعیان این کشور را بسیار اندک عنوان می‏کنند، گزارش وزارت خارجه آمریکا از حضور بیش از پانصد هزار شیعی در این کشور خبر می‏دهد ولی شیعیان اعتقاد دارند که تعداد آنان چند برابر تعداد ذکر شده در گزارش وزارت خارجه آمریکا است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند