آیا بقیع دیگری در راه است؟

فهرست مطلب

صدای شیعه: «سيد طاهر الهاشمي» دبير کل اتحاديه آل البيت(ع) در مصر در بيانيه اي نسبت به تخريب بارگاههاي زيارتي اهل‎بيت(ع) با بهانه هايي نظير تجديد بناي مسجد يا هر بهانه ديگري هشدار داد

در اين بيانيه که امروز ـ دوشنبه 9 مرداد ماه ـ منتشر شد، آمده است: با انتصاب يکي از شخصيت‎هاي جريان سلفي در مصر به عنوان وزير اوقاف مصر اين احتمال قوت مي گيرد که سياست خصمانه سلفيان در اجراي طرح هاي شوم خود بر تخريب زيارتگاه هاي اهل‌بيت(ع) و بزرگان دين به اجرا در آيد.

در ادامه اين بيانيه آمده است: انتخاب وزير اوقاف مصر از شخصيت‎هاي جريان تندرو سلفي نوعي همبستگي با اقدامات خصمانه اين جريان عليه پيروان آل البيت عليهم السلام است و بي ثباتي در مصر را به دنبال خواهد داشت.

الهاشمي در ادامه بيانيه خود افزود: ما به نقشه هاي صهيونيستي آنها و تلاش آنان براي قرار دادن مصر به عنوان لانه اي براي انتشار افکار باطل خود آگاهيم و اولين گام اين جريان گرفتن رهبري الازهر شريف به عنوان مرجعيت ديني و تاريخي اهل سنت و جايگزين کردن سلفيان به عنوان مرجعيت ديني با حمايت هاي رژيم سعودي است.

وي اضافه کرد: هر دست متجاوز و هتاک به زيارتگاه هاي اهل‌بيت(ع) قطع خواهد شد. وي همچنين از هرگونه خون ريزي در مواجهه با وهابيت هشدار داد.

عضو مجمع عمومی مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) در مصر خاطر نشان کرد: اگر وزارت اوقاف و دولت مصر و جريان سلفي گمان مي کنند که پيروان اهل‌بيت(ع) و جريان صوفيه در مقابل هر گونه اقدام خصمانه و هتاکانه عليه زيارتگاه هاي اهل‌بيت(ع) ساکت مي مانند سخت در اشتباه و توهم اند.

وي هشدار داد: هر تصميمي عليه زيارتگاه ها و مناسبت هاي ديني با برخورد قاطع پيروان اهل البيت(ع) مواجه خواهد شد و واکنش شديدي از سوي آنان به دنبال خواهد داشت

گفتني است، جريان سلفيه در مصر پس از انقلاب مصر با حمايت رژيم سعودي تاکنون چندين مرتبه موج گسترده اي را با کمک برخي رسانه هاي ضد شيعي عليه پيروان اهل البيت (ع) در مصر به راه انداخته است. تهديد به بستن و تخريب نخستين حسينيه شيعيان در مصر از جمله اقدامات خصمانه سلفيان عليه شيعيان و محبين اهل البيت(ع) در چند ماه اخير بوده است.

به اين مطلب امتياز دهيد

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از شما متشكریم

عضويت شما در سايت با موفقيت انجام شد

5/5

ايميل ها بزودی برای شما ارسال می شوند