25 سال زحمت یک مسیحی در زندگانی حضرت زینب

فهرست مطلب

10
نویسنده مسیحی : حضرت زینب اقیانوس بی‎كران و مملو از گوهرهای نبوی است

به گزارش معارف الهیه به نقل از خبرگزاری اهل‎بیت(ع) ـ ابنا ـ «آنتون بارا» نویسنده مسیحی اهل کشور كویت٬ در مراسم رونمایی از ترجمه تازه ترین اثرش با مضمون شخصیت و زندگی حضرت زینب(س) كه در حوزه هنری برگزار شد؛ اظهار داشت: برایم سخت است از حضرت زینب(س) سخن بگویم، این شخصیت اقیانوسی بی كران و مملو از گوهرهای نبوی است که در جهان نظیر ندارد.

وی ادامه داد: این شخصیت شریك برادرش در حادثه عاشورا است، حادثه ای كه در تاریخ بشریت نظیر ندارد و در ابعاد مختلف با خون سیدالشهدا و یاران باوفایش نگاشته شده است.

آنتون بارا در پاسخ به این سوال كه چرا نگارش كتاب «فریاد فرمند زینب(س)» حدود 25 سال به طول انجامیده است، گفت: طی این سال ها بیش از 10 بار نگارش كتاب را به پایان رساندم اما هر بار به مراجع و منابع جدیدتری دست می‎یافتم و نگارش اثر را ادامه می‎دادم.

این نویسنده و اندیشمند كشور كویت، شخصیت حضرت زینب(س) را شخصیتی همانند اباعبدالله الحسین(ع) دانست و افزود: حضرت زینب(س) در حالی نهضت امام حسین(ع) را ادامه داده كه از ابتدا با دشواری های این راه آشنا بوده است.

وی همچنین سخنانی درباره واقعه عاشورا بیان كرد و گفت: آغاز نهضت عاشورا حسینی است و ادامه آن به وسیله حضرت زینب(س) صورت می گیرد. در كتاب «فریاد فرمند زینب(س)» تلاش كردم بر سخنان و موضع گیری های حضرت زینب(س) تمركز داشته باشم و باور دارم كه ایشان یك ولی از اولیای خداوند است و تلاش كردم در این اثر مقایسه‎ای بین ایشان و حضرت مریم(س) داشته باشم.

در پایان نیز از كتاب «فریاد فرمند زینب(س)» نوشته آنتون بارا و ترجمه «غلامحسین انصاری»؛ با حضور حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و «عباس خامه یار» رایزن فرهنگی ایران در كویت٬ رونمایی شد.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *