گزارش و تصاویری از حمله به مسجد شیعیان

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر یکی دیگر از مسجد شیعیان در ترکیه مورد حمله افراد نا‌شناس قرار گرفت.

براساس این گزارش، روز گذشته در محله بویوکچکمجه (Büyükçekmece) استانبول گروهی ۲۰-۳۰ نفره با حمله به مسجد در حال ساخت امام علی(ع) که متعلق به شیعیان این محله است اقدام به سنگ پراکنی به سوی محل ساخت این مسجد کردند که در نتیجه آن شیشه‌های کانکس کارگران و مسئولان ساخت مسجد شکست.

بر اساس اظهارات شاهدان محلی، مسئول امنیت محله مذکور که نامش فاش نشده است پس از نماز ظهر گروهی از افراد را تحریک کرده و آنان به سرکردگی وی به سوی مسجد در حال ساخت امام علی(ع) هجوم آورده‌اند.

پس از انتشار این خبر تعداد زیادی از شیعیان استانبول به سوی محل حادثه روانه شده و در مقابل مسجد امام علی(ع) تجمع کردند.

تجمع کنندگان پس از آن در مقابل منزل مسئول امنیت محله تجمع کرده و شعارهایی علیه تفرقه افکنی و تبعیض مذهبی سردادند.

در این تجمع که اهالی اهل سنت محله بویوکچکمجه شیعیان را همراهی می‌کردند شعارهایی مانند: “مسجد شیعه و سنی ندارد”، “دستی که به مسجد تعرض کند را قطع خواهیم کرد”، “شیعه و سنی برادرند تکفیری‌ها پستند” و… سردادند.

«حامد توران» (Hamit Turan) رئیس اتحادیه علمای شیعه ترکیه نیز با حضور در محل حادثه طی سخنانی تجمع‌کنندگان را به خویشتن داری فراخواند و اظهار کرد که جامعه شیعی هیچ‌گاه خواستار هیچ فتنه‌ای نبوده است و تمام این اقدامات را که در چند ماه گذشته برای چندمین بار مساجد شیعه مورد تعرض عناصر معلوم الحال قرار گرفته است را اقداماتی فتنه انگیز می‌داند.

پس از این سخنرانی و با ادامه تجمع شیعیان در پیرامون محل ساخت مسجد امام علی(ع) مأموران امنیتی با مراجعه به محله فرد مذکور را دستگیر و قول پیگیری مسأله را به تجمع کنندگان دادند.

گفتنی است ماه گذشته نیز مسجد محمدیه اسن یورت استانبول به آتش کشیده شد و با وجود افزایش فشارهای روانی و تهدید علیه شیعیان تا کنون دولت ترکیه واکنشی به این حملات و اهانت‌ها به شیعیان نشان نداده است.

1 2 3 4 5 6 7 8

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *