گزارش تخریب پل های ارتباطی توسط داعش

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه تخریب پل های ارتباطی داعش به شرح ذیل می باشد:

دیروز 26 مرداد : نیروهای داعش در محل پل منفجر شده ای در منطقه عباسی در شمال سامرا که نیروهای مهندسی و فنی مشغول تعمیر آن بودند، بمب گذاری کردند که در نتیجه آن سه نفر شامل رییس پروژه کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند

57
پل “الروضه” میان استان کربلا و الانبار که در چند ماه گذشته تخریب شد

دیروز 26 مرداد : منابع امنیتی از استان بابل اطلاع دادند که پل مهم و استراتژیک الفاضلیه در 100 کیلومتری جنوب بغداد در استان بابل توسط نیروهای داعش منهدم شد

نقابداران داعش، یک خودرو حامل مقادیر زیادی مواد منفجره را روانه پل کردند که با انفجار آن، پل به طور کامل ویران شد. این پل جفرالصخر و لطیفیه در استان بابل را به عامریه فلوجه در استان الانبار متصل می ساخت.

بنا بر یک گزارش در دو روز اخیر نیز حکایت از انفجار یک پل توسط داعش در منطقه حومه سد موصل داشت.

براساس گزارش های رسانه ای در عراق، داعش دست کم سه پل مهم در استان دیالی در شرق عراق و در مسیرهای جلولا به خانقین و کلار را طی 10 روز گذشته منفجر کرده است که مهم ترین آن پل العوجه بود.

پل های ˈالمحمدیهˈ در فلوجه، البغدادی و الیابانی (مکان نامشخص)، پل های ˈبروانهˈ و ˈمامونˈ در الانبار، پل آهنی در دیالی، از جمله پل هایی هستند که در 10 روز گذشته توسط داعش منفجر شده اند.

داعش دست کم چهار تا پنج پل مهم ارتباطی در این استان، در محدوده سامرا و تکریت را منهدم کرده است.

این پل ها در مسیر ارتباطی بغداد به سامرا و سامرا به تکریت قرار داشته که یکی از آن ها بر روی دجله و در جنوب این شهر واقع بوده است.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *