کشیش ارشد روسیه: آینده از آن اسلام است

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه به نقل از شیعه آنلاین، «دمیتری سمیرنوف» کشیش ارشد روسیه طی اظهاراتی گفت:

مسلمانان، به آموزه­ های حضرت عیسی مسیح (ع) نزدیک­‌تر از مسحیان هستند.

رانندگان مسیحی معیارشان پول است
رانندگان مسیحی معیارشان پول است

وی که روز شنبه، ۱۵ شهریور در سمیناری در یک کلیسا در روسیه سخن می گفت در ادامه افزود: در مقایسه مسیحیت با اسلام به این نتیجه می‌ رسیم که، آینده متعلق به مسلمین خواهد بود.

سمیرنوف، و یکی دیگر از حضار در این سمینار، به علاقه­ وافر مسیحیان به مال اندوزی اعتراف کرده و از بخشش و انفاق مسلمین با ارائه­ی تجربیات شخصی در این خصوص سخن به میان آوردند.

این کشیش روسی ادامه داد: یک کودک مسلمان هرگز بخاطر رفتن به مسجد از مادرش پولی دریافت نمی‌­کند. رانندگان مسلمان هرگاه من را به کلیسا می‌­آورند، [برای نشان دادن احترام] هیچ پولی بابت کرایه از من نمی‌­گیرند، درحالی که رانندگان مسیحی این­گونه نیستند. این راننده مسلمان که هر روز تو را به کلیسا می‌­آورد، نسبت به مسیحیان، به آموزه­ های حضرت مسیح (ع) نزدیک­‌تر هستند. زیرا رانندگان مسیحی، هیچ نوع احترام، رأفت و مهربانی در دل ندارند، بلکه تنها معیارشان پول است.

او همچنین گفت: یک مسلمان، مشتاق دریافت پول از یک پیرزن نیست. بلکه در کمک به آن‌ها بسیار علاقه نشان می‌­دهد. آن­‌ها به سالمندان نیازمند کمک می‌­کنند، به مشکلاتشان رسیدگی می‌­نمایند، وسایلشان را حمل می‌­کنند، در آسانسور‌ها و پله­ های آپارتمان دستشان را می‌­گیرند و سایر خدمات انسانی را برای آن­‌ها انجام می‌­دهند.

کشیش ارشد روسیه در ادامه افزود: بنا به دلایلی که گفتم و نیز سایر دلایل، باید بگویم که آینده از آن اسلام است. آن‌ها این سرزمین را آباد خواهند کرد. زیرا این کار از مسیحیان بر نمی‌­آید. در حقیقت شاهد بوده ­ایم که، در خلال فستیوال­های­شان در مسکو، ده‌ها هزار مسلمان زانو زده، و در مقابل خدا به سجده می‌­افتند. کجا دیده­ اید که مردان پول پرست ارتدوکس چنین حرکاتی را از خود نشان دهند؟ شما هیچ جا و هیچ زمان این چنین صحنه‌هایی را از ارتدوکس­‌ها نخواهید دید.» بیش از ۱۵ درصد از جمعیت روسیه را مسلمین تشکیل داده ­اند.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *