صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

نماینده جدید سازمان ملل در عراق حرم امام علی(علیه السلام) را زیارت کرد + تصاویر 

نماینده جدید سازمان ملل متحد که برای دیدار با مراجع عظام تقلید وارد نجف اشرف شده است به زیارت حرم مطهر امام اول شیعیان مشرف شد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «یان کوبیش» فرستاده جدید دبیر کل سازمان ملل متحد در عراق روز گذشته در سفر به نجف اشرف حرم مطهر حضرت امام علی(ع) را زیارت کرد.

نماینده ویژه بانی کی مون پس از تشرف به بارگاه منور امام اول شیعیان در اظهاراتی کوتاه این مکان مقدس را مظهر ایمان و معنویت و وحدت عنوان کرد که به عنوان نماد صلح و دوستی در عراق شناخته می‌شود.

وی سپس با مسؤولین آستان مقدس حرم مطهر دیدار و از روند پیشرفت پروژه‌هاى مختلف آستان در فضاى پیرامون حرم مطهر بازدید نمود.

یان کوبیش پس از زیارت حرم امام علی(ع) با آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در نجف اشرف دیدار و پیام ‌بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد به منظور تقدیر از نقش مرجعیت دینی عراق در تقویت ادبیات صلح و زندگی مشترک و نیز تقدیر از نقش دولت عراق برای کمک به آوارگان را تقدیم ایشان کرد.

فرستاده جدید دبیر کل سازمان ملل متحد در عراق پس از دیدار با آیت الله سیستانی، طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری گفت: طبیعی است که در روزهای نخست شروع کارم با نمایندگان این کشور از تمامی طرف‌ها دیدار کنم و برای من مایه افتخار است که با آیت الله سیستانی دیدار کردم و مطمئناً وی رهبر معنوی نه تنها برای شیعیان بلکه برای کل عراق و حتی فرا‌تر از عراق برای همه مستضعفان و محرومان است.

وی با بیان اینکه من سلام و درود دبیر کل سازمان ملل را به آیت الله سیستانی ابلاغ کردم و سپس به نصیحت‌ها و توصیه‌های وی گوش فرا دادم و چیزی که باعث شگفتی من شد نحوه تفکر ایشان بود گفت: مرجعیت عراق بر ضرورت انحصار اداره عملیات نظامی علیه داعش برای دولت عراق تاکید کرد و از جامعه بین‌الملل خواست که حمایت از آوارگان را افزایش دهد.

نماینده سازمان ملل متحد در عراق اظهار داشت: در دیدار با مرجعیت عالی شیعیان در عراق، ۳ نکته مهم و اساسی از جمله آوارگان، میزان تاثیر این آوارگی بر عراق از نظر اقتصادی و اجتماعی، بررسی اهمیت وحدت تمامی اطیاف سنی، شیعی و کُردی در عراق به منظور اثبات تعهد آن‌ها به کشورشان و وحدت اراضی بررسی شد.

کوبیش افزود: مسئله دومی که در دیدار با آیت الله سیستانی درباره آن گفتگو کردیم، این بود که ضروری است دولت تمامی عملیات‌هایی که علیه داعش صورت می‌گیرد، به دست بگیرد و دولت باید همه مناطق را تحت کنترل خود درآورده و از آن‌ها حمایت به عمل آورد و همگان نیز باید از دولت در این زمینه حمایت کنند و در این باره آیت الله سیستانی تأکید کرد که با سازمان ملل در این زمینه همکاری خواهند کرد.

وی همچنین اظهار داشت: مسئله سوم این بود که نیاز به وحدت بین ارکان ملت عراق و همکاری بین سیاستمداران شیعی و سنی و اقلیت‌های مختلف عراق و همکاری مشترک وجود دارد.

گفتنی است «‌بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد یان کوبیش وزیر خارجه اسبق اسلواکی را به عنوان جایگزین نیکلای ملادینوف و نماینده جدید خود در عراق تعیین کرده است.

……………

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes