فرش ۱۰هزار متری حرم امام حسین(ع) در اصفهان

فهرست مطلب

به گزارش معارف الهیه از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ‘علی حیدری’ افزود: این فرش دستباف با هزینه بالغ بر 100 میلیارد ریال در یکی از کارگاههای فرش استان اصفهان بافته می شود.

وی بدون اشاره به مدت زمان بافت این فرش و تعداد هنرمندانی که این فرش را خواهند بافت، افزود: قرارداد بافت این فرش درحال نهایی شدن است.

1

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با بیان اینکه این ستاد از 11 سال قبل فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: تجمیع کمک های مردمی برای کارهای ارزشمند و تهیه امکانات مناسب برای زائران عتبات عالیات در عراق از اهداف تاسیس این ستاد مردمی است.

وی اظهار کرد: در این مدت توانسته ایم پروژه های متعددی را در عتبات عالیات در شهرهای نجف اشرف، کربلا، سامرا و کاظمین عراق که قبور مطهر ائمه (ع) در آن قرار دارد، اجرا کنیم. حیدری افزود: 220 هزار متر مربع از فضاهای عتبات عالیات و مراکز بهداشتی و اقامتی این اماکن، توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان بازسازی و ساخته شده است.

وی همچنین به بیمارستان حضرت سجاد (ع) در کربلا که توسط این ستاد درحال ساخت است، اشاره کرد و گفت: این بیمارستان با 120 تخت مراحل پایانی ساخت را طی می کند و بزودی برای ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) به بهره برداری خواهد رسید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، احداث درمانگاه حضرت زینب (س) و مجمتع اقامتی حضرت سیدالشهدا در کربلا همچنین مشارکت در بازسازی حرمین عسکریین (ع) را از دیگر اقدامات این ستاد اعلام کرد.

وی به ساخت کتیبه قتلگاه امام حسین (ع) که پنجشنبه شب در اصفهان رونمایی شد اشاره کرد و افزود: در ساخت این کتیبه که توسط 30 هنرمند اصفهانی و به مدت یک سال و نیم پایان یافت، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی و نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها، ستاد عتبات عالیات را یاری کردند.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *