«عزت الدوری» معاون صدام در استان صلاح الدین به هلاکت رسید + عکس

فهرست مطلب

معاون اول صدام دیکتاتور معدوم عراق روز جمعه در استان صلاح الدین عراق کشته شد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «رائد الجبوری» استاندار استان صلاح الدین اعلام کرد: در جریان درگیری ارتش و نیروهای مردمی عراق با تروریست‌ها در استان صلاح الدین، «عزت ابراهیم الدوری» معاون «صدام حسین» دیکتاتور معدوم عراق به هلاکت رسید.

وی گفت: عزت ابراهیم الدوری در منطقه حمرین استان صلاح الدین کشته شد.

پایگاه عراقی سومریه نیوز امروز جمعه به نقل از الجبوری نوشت: نیروهای ارتش با اجرای عملیاتی ضربتی در منطقه حمرین توانستند عزت الدوری را به هلاکت برسانند.

تلویزیون عراق نیز به نقل از الجبوری گزارش داد: درگیری ارتش و نیروهای مردمی با تروریست‌ها در منطقه حمرین به کشته شدن عزت الدوری منجر شد. برهمین اساس، پایگاه خبری سومریه نیوز تصویری از جسد معاون اول صدام دیکتاتور معدوم عراق منتشر کرد.

استاندار صلاح الدین کشته شدن مرد شماره دو رژیم صدام را پیروزی بزرگی برای عراقی‌ها و ضربه سنگینی به گروه‌های تروریستی دانست و گفت: امروز اطلاعاتی دال بر وجود سه خودروی حامل عناصر انتحاری که قصد داشتند به منطقه العلم حمله کنند، دریافت کردیم. این اطلاعات در اختیار نیروهای امنیتی و نیروهای مردمی مستقر در منطقه قرار گرفت و این گروه در عملیاتی پیشگیرانه در منطقه حمرین هدف حمله قرار گرفت که طی آن سه تن از عناصر انتحاری منفجر و بقیه عناصر گروه نیز کشته شدند که یکی از ۹ جسد متعلق به عزت ابراهیم الدوری بود. تماس‌های لازم با مسئولان ذیربط انجام می‌شود تا آزمایش‌های لازم از جمله دی ان‌ای انجام و اطمینان کامل حاصل شود اما تصاویر موجود نشان می‌دهد که جسد متعلق به ابراهیم الدوری است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره گروهی که عزت ابراهیم الدوری در میان آن بود گفت: این گروه یک گروه تروریستی از جمله گروه‌های داعشی بود که قصد داشت به منطقه العلم و پایگاه‌های امنیتی حمله و نیروهای امنیتی را سرگرم کند.

الجبوری درباره نقش عزت الدوری در حوادث میدانی اخیر گفت: همه می‌دانند که کشته شدن عزت الدوری یک پیروزی بزرگ است و روحیه نیروهای نظامی ما را بالا می‌برد و در همین حال شکست بزرگی برای گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود.

استاندار صلاح الدین در پاسخ به این سوال که آیا تحرکات وی را دنبال می‌کردید یا اینکه ردگیری این گروه تصادفی بود گفت: اطلاعات دریافتی حاکی از این بود که یک گروه تروریستی است اما پس از بررسی اجساد مشخص شد که یکی از آن‌ها متعلق به عزت الدوری است.

الجبوری درباره میزان رابطه الدوری با داعش گفت: وی یکی از بزرگ‌ترین مغزهای متفکر اقدامات تروریستی گروه‌هایی بود که در همه مناطق عراق عملیات تروریستی و خرابکارانه انجام دادند و شمار زیادی از مردم عراق را به خاک و خون کشیدند.

وی درباره تاثیر کشته شدن عزت الدوری بر فعالیت‌های داعش در عراق، گفت: بدون شک همین گونه است. تعداد زیادی از عناصر تروریستی به وی کمک می‌کردند به همین سبب کشته شدن وی ضربه سنگینی به آن‌ها به شمار می‌رود. کشته شدن وی آثار و نتایج مثبتی برای ما و نتایجی منفی برای گروه‌های تروریستی به دنبال خواهد داشت.

عزت ابراهیم الدوری، از قدیمی‌ترین و نزدیک‌ترین دستیاران دیکتاتور معدوم عراق بود. وی که در تکریت، زادگاه صدام متولد شده بود، دست راست وی در امور روزمره تلقی می‌شد.

او معاونت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق را به عهده داشت و در زمان حملات شیمیایی سال ۱۹۸۸ به مناطق کردنشین عراق که باعث قتل هزاران کرد شد، عضو ارشد کمیته‌ای بود که مسئول امور آن مناطق بود.

تصویر منتشره از جسد عزت الدوری پس از هلاکت

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *