شهر آمرلی نمادی از مقاومت

فهرست مطلب

گزارش معارف الهیه به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم «هادی العامری» تأکید کرد با عملیات نیروهای عراقی علیه تروریستهای داعش، محاصره این شهر پس از گذشت بیش از 70 روز شکسته شد.
هادی العامری به سایت خبری «الغد پرس» گفت که این عملیات با پشتیبانی نیروهای داوطلب مردمی به سرانجام رسید.
العامری که در حال فرماندهی عملیات علیه تروریستهای داعش در شمال شرقی عراق است، تأکید کرد: ارتش عراق و نیروهای داوطلب برای آزاد سازی منطقه آمرلی از تروریستها، از روشهای کلاسیک استفاده نکردند بلکه نقشه‌های جدیدی را ابتکار کردند.

وی افزود: آزادسازی آمرلی بخشی مهم و بزرگ از عملیات پایان دادن به حضور گروه‌های تروریستی در عراق است.
یکی از نیروهای داوطلب مردمی هم که در این عملیات حضور داشت، تأکید کرد: کسانی که تا پیش از این ارتش را تهدید می کردند و خواستار نفوذ تروریستها به شهر آمرلی و کشتار مردم بودند، امروز و پس از ورود نیروهای عراقی به آمرلی و مناطق اطراف آن، از فرار تروریستهای داعش خبر می دهند.

وی افزود: عناصر داعش به وسیله بلندگو درخواست کردند که به آنها امان دهیم تا بتوانند فرار کنند؛ ولی فرماندهان با این موضوع مخالفت کردند؛ به همین دلیل تروریستها پس از به هلاکت رسیدن شمار قابل توجهی از همقطارانشان به دست نیروهای ارتش و داوطلبان، مجبور شدند به سوی کوه حمرین بگریزند.
عملیات پاکسازی آمرلی و مناطق اطراف آن از وجود تروریستهای داعش، از نخستین ساعات بامداد دیروز با حمله هوایی ارتش عراق به مواضع این گروه تروریستی آغاز شد.
نیروهای ارتش و داوطلبان نیز پس از آزاد سازی روستاهای جردغلی و السلام در محدوده آمرلی، توانستند وارد این شهر شوند.
شهر ترکمان نشین آمرلی بیش از 75 روز تحت محاصره تروریستهای داعش بود، و ساکنان این شهر با وجود نقص شدید آب، غذا و دارو در مقابل حملات تروریستها مقاومت کردند و مانع از نفوذ آنان شدند.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *