صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

رد پای قرضاوی و عریفی و امیر قطر در جماعت دعوت و اصلاح ایران

 عریفی مفتی وهابی که با فتوای جهاد نکاح  و تشویق به جنگ با شیعیان خود را مطرح نمود، یکی عوامل آشکار خونریزی ها و سر بریدن ها و تجاوز به زنان بی گناه و جنایاتی است که داعش در عراق انجام می دهد و اینک رد پایش در سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح ایران شاخۀ اخوان المسلمین مصر پیدا شده است.

به گزارش معارف الهیه سفر رئیس گروه «جماعت دعوت و اصلاح ایران»، به قطر  و دعوت از قرضاوی برای سفر به کردستان عراق در ایامی که طراحی حرکت ضد انسانی داعش، در قطر شکل می گرفت، بسیار مشکوک است. امیر قطر در همین ایام با پرداخت مبلغ ده میلیاردی برای ایجاد جنگ در عراق، مقداری از این مبلغ را به حارث الضاری پرداخت تا در ظرف ۴۵ روز نوری مالکی را از حکومت ساقط نمایند و بعدا او را به خاطر تأخیر در انجام این هدف مؤاخذه نمود. در این ایام، امیر قطر، با رهبران گروه دولت اسلامی عراق(که بعدا با تلفیق آنها با نیروهایشان در سوریه نام داعش را به خود گرفت) و عزت الدوری فرمانده بقایای بعثی ها که اکنون همراه با داعش وارد میدان شده و حارث الضاری و طارق الهاشمی، نشست داشته و خواهان پیوند این گروه ها برای جنگ در عراق بود.

گزارش زیر در سایت رسمی این گروه منتشر شده است:

دکتر عریفی: پیامبر -صلّی الله علیه وسلّم- در یکی از احادیث از جنبش حماس یاد کرده است

محمد العریفی دعوتگر عربستانی، حماس را مصداق یکی از فرمودەهای پیامبر-صلّی الله علیه[وآله] وسلّم-می‌داند.

در فیلمی ویدیویی که در صفحەی یوتیوبش منتشر نمود با اشاره به حدیث «لا تزال طائفه من أمتی ظاهرین على الحق لعدوهم قاهرین، لا یضرهم من خالفهم إلا أصابهم من لأواء، وهم کالإناء بین الأکله حتى یأتیهم أمر الله وهم کذلک، قالوا: یا رسول الله وأین هم؟ قال: ببیت المقدس وأکناف بیت المقدس». گفت: در یکی از احادیث پیامبر -صلّی الله علیه وسلّم- از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) یاد شده است.

این دعوتگر نامی با اشاره به اینکه خیانت کنونی به مبارزان فلسطینی از طرف دوستان بوده است، خاطرنشان کرد: این حدیث کاملاً بر جنبش حماس منطبق است.

لازم به ذکر است علامه محمد عماره، عضو علمای کبار الازهر نیز چند روز پیش به روزنامەی ر‌أی الیوم «گفته بود: قهرمانان مبارز فلسطینی – که این روز‌ها ارتش تا دندان مسلح اسرائیل را به زانو در آورده‌اند –‌‌ همان کسانی هستند که پیامبر در یکی از احادیثش از آن‌ها نام برده است.

البته دکتر احمد کریمه استاد شریعت اسلامی در دانشگاه ازهر- و یکی از طرفداران کودتا در مصر – در واکنش به اظهارات العریفی گفته بود: العریفی دعوتگر متمایل بە اخوان، حقایق را به هم می‌پیچاند.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes