صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

رئیس شورای دارالافتای اروپا: وهابیت در خدمت استعمار به وجود آمد/انگلیس در تأسیس آن نقشی اساسی داشت

رئیس شورای دارالافتای اروپا در کنفرانسی در «بوداپست»با عنوان « مذهب وهابیت، گسترش و خطرات آن» اعلام کرد : این مذهب در خدمت منافع استعماری به وجود آمد.

به گزارش معارف الهیه از «شیعه نیوز» « عبد القادر ميحالفی بالاج» رئیس شورای دارالافتای اروپا در کنفرانسی در «بوداپست» پایتخت مجارستان با عنوان ” مذهب وهابیت، گسترش و خطرات آن” اعلام کرد : این مذهب در خدمت منافع استعماری به وجود آمد.

ميحالفی گفت: تفکر وهابی بر اساس تکفیر تمام مذاهب دیگر حتی مذاهبی که با این مذهب شباهت دارد، بنا شده است تا جائیکه این مذهب به خاستگاه اصلی گروهک های تکفیری مانند القاعده، طالبان، النصره، داعش ، بوکوحرام و غیره تبدیل شد.

وی افزود: در پی رشد وهابیت ، مفاهیم اساسی اسلام خصوصا مفهوم جهاد تخریب شد و قوای جهانی دارای نفوذ مانند صهیونیست ها و اصحاب سرمایه گذاری، جهاد را به تروریسم تبدیل کردند و اقدام به انتشار فتنه در میان مسلمانان نمودند.

میحالفی تاکید کرد که انگلیس برای خدمت به اهداف خود نقشی اساسی در تاسیس این مذهب بازی کرد و به منظور رسیدن به هدف خود با آل سعود و شخص « محمد بن عبد الوهاب» متحد شد و این توافق تا به امروز برقرار است.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes