صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

در آستان قدس رضوی؛ قرآنی با دست ‌خط منسوب به امام رضا(علیه السلام) به نمایش گذاشته شد

مسئول گنجینه قرآن و نفایس معاونت امور موزه‌‌های سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی عنوان کرد: جزوه قرآن شریف با دست‌خط مبارک منسوب به امام رضا(علیه السلام)، در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در معرض نمایش قرار دارد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ‌ ابنا ـ مسئول گنجینه قرآن و نفایس معاونت امور موزه‌‌های سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی عنوان کرد: جزوه قرآن شریف با دست‌خط مبارک منسوب به امام رضا(ع)، در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در معرض نمایش قرار دارد.

«محمدرضا ساقی» گفت: این جزوه قرآنی فاخر به خط کوفی ۱۶ سطری مکتوب و با تیماج قهوه‌ای روشن مجلد شده است.

وی بیان کرد: جزوه قرآن با دست‌خط مبارک منسوب به امام رضا(ع)، در ۲۷ ورق از جنس پوست آهوی نباتی‌رنگ در قطع بیاضی به ابعاد ۲۵ × ۷/۱۷ سانتی‌متر کتابت شده است.

مسئول گنجینه قرآن آستان ادامه داد: این مصحف شریف که شامل سوره‌‌‌های نور، قصص، عنکبوت، روم، لقمان، سجده، احزاب، مؤمن، فصلت، جاثیه، احقاف، واقعه و حدید است، با آیه ۶۰ سوره نور «بزینه و أن یستعففن خیرٌ…» شروع می‌ شود و با آیه ۴ سوره حدید «… هو معکم أین ما کنتم و ا[لله]» به اتمام می‌‌رسد.

ساقی ابراز کرد: این جزوه نفیس خطی، در جمادی ‌الثانی ۱۳۷۹ هجری قمری از طرف خانواده مرحوم علامه «سیدعلی نوری» و توسط حضرت آیت‌الله «سیدمحمدهادی میلانی» به بارگاه مطهر امام هشتم(ع) اهدا شده است.

وی افزود: وجود قرآن‌ها و جزوات قرآنی نایاب و بی‌‌نظیر با دست‌خط‌های منسوب به ائمه اطهار(ع)، از جمله امام رضا(ع) موجب شده تا گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در میان بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از ارزش و اهمیت شایانی برخوردار باشد.

این مسئول موزه‌های آستان امام رضا(ع) متذکر شد: گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۳۰:۱۲، پنج‌شنبه ‌ها از ساعت ۸ تا ۳۰:۱۱ و جمعه‌ ها و ایام تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۲ پذیرای عموم علاقه‌مندان به آثار ارزشمند قرآنی است.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes