صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

درخواست آیت الله حکیم از شیعیان آمریکا

آیت الله حکیم از شیعیان آمریکا خواستند با مردم جوامع غیر مسلمان رفتاری نیکو و پسندیده و همراه با راستی داشته باشند و تصویری صحیح و زیبا از اسلام به نمایش بگذارند.

 به گزارش معارف الهیه از«شیعه نیوز»، گروهی از شیعیان جمهوری آذربایجان، تایلند و آمریکا در دیدارهایی جداگانه با آیت الله حکیم از مراجع شیعیان عراق دیدار کردند و از رهنمودهای ایشان استفاده کردند.

توصیه به شیعیان ساکن آمریکا

ایشان خطاب به شیعیان ساکن آمریکا گفتند: به دستورات و موازین شرعی برگرفته از قرآن کریم و سیره معصومان(علیه السلام) پایبند باشید و تلاش کنید همواره با تمسک به اعتقادات و رفتار صحیح خود مایه افتخار و مباهات و عزت مسلمانان باشید.

آیت الله حکیم به شیعیان مقیم آمریکا توصیه کردند که تمام تلاش و انرژی خود را در راه نشر فرهنگ اسلامی به کار بگیرید؛ چرا که امروز شیعیان در همه جوامع به عنوان انسان هایی ملتزم به دین و نزدیک به ادیان دیگر شناخته شده اند و امام صادق(علیه السلام) نیز به ما فرموده : « مردم را با روشی غیر از زبان (با کردار) خود به اسلام دعوت کنید».

ایشان در ادامه از شیعیان آمریکا خواستند با مردم جوامع غیر مسلمان رفتاری نیکو و پسندیده و همراه باراستی داشته باشند و تصویری صحیح و زیبا را از اسلام به نمایش بگذارند؛ چرا که امروز چهره اسلام در غرب به خاطر اقدامات و عملکرد برخی مسلمان نماها تخریب شده است.

دیدار شیعیان جمهوری آذربایجان

آیت الله حکیم خطاب به شیعیان آذربایجان گفتند شما باید با اعتقاد صحیح و عمل به دستورات دین مایه افتخار و عزت مسلمانان باشید همان طور که در گذشته نیز در طلیعه ملت های اسلامی بوده و از اخلاق پسندیده و رفتار نیکو بهره مند بوده اید که این ویژگی ها از بهترین دارایی های یک مؤمن و موجب نجات او در آخرت است.

ایشان به شیعیان آذربایجان توصیه کردند که همواره به فرهنگ اسلامی و احیای مناسبت های دینی پایبند باشند و در این مناسبت ها به ویژه مراسم ماه مبارک رمضان و محرم و صفر شرکت کنند. ایشان همچنین تاکید کردند مؤمنان باید در شهرهای خود از مبلغان دینی استفاده کنند و از راهنمایی های دینی آنها بهره ببرند.

توصیه به شیعیان تایلند

مرجع شیعی در سخنان خود خطاب به شیعیان تایلند از آنها خواست به احکام شرعی اهتمام داشته باشند و مسائل تفرقه انگیز را رها کنند. ایشان شیعیان تایلند را به وحدت و دوری از اختلاف با دیگران توصیه کردند به گونه ای که دو دستگی ها در این جامعه به حداقل برسد؛ چرا که اسلام با تفرقه و اختلاف مخالف است.

آیت الله حکیم در ادامه خطاب به شیعیان و مبلغان توصیه کردند به احکام شرعی اهتمام داشته باشند و و در بازار و خانه و محل کار خود میان حلال و حرام فرق بگذارند و همواره ارتباط خود را با مراقد مقدس اهل بیت(علیه السلام) حفظ کنند.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes