صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

خودکشی نظامیان عربستانی از ترس شرکت در جنگ علیه یمن

یک افسر بازنشسته اعلام کرد که روحیه نظامیان عربستانی به شدت تضعیف شده و برخی از آنها از بیم شرکت در جنگ علیه یمن خودکشی کرده‌اند.

به گزارش معارف الهیه از «شیعه نیوز»، نیروهای انصارالله و کمیته‌های مردمی موفق شدند به حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان دهها نفر از ارتش عربستان را بکشند یا اسیر و زخمی کنند.

در همین راستا خبرهای رسیده از داخل عربستان حاکی از آن است که روحیه نظامیان عربستانی با وجود تمام امکانات نظامی که در اختیار دارند، تضعیف شده است و به طرق مختلف سعی دارند از این جبهه فرار کنند.

پایگاه خبری «الوعی» گزارش داد یکی از افسران بازنشسته عربستانی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، گفت: ما همچنان در ارتباط مستمر با همکاران و دوستان خود در تماس هستم و آگاه شدم که روحیه نظامیان عربستانی بی ثبات است و دلیل اصلی که آنها را تا کنون نگه داشته به پاداش‌های میلیونی باز میگردد و اگر این پاداش‌ها نبود هر روز شاهد فرار نظامیان از جبهه‌های جنگ بودیم.

این افسر افزود: حدود ۱۳ تا ۱۴ نفر از نظامیان برای خلاص شدن از جبهه جنگ به خودکشی دست زده‌اند، یکی از آنها کشته شده و مابقی در بیماستان نظامی بستری هستند که نظام عربستان از ترس رسوایی اعلام کرده آنها در جنگ به شهادت رسیده‌اند.

عربستان از هفته اول فروردین ماه امسال (۱۳۹۴) به یمن حمله کرد و پس از یک ماه اعلام آتش بس نمود اما در عمل این حملات متوقف نشد و هنوز ادامه دارد.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes