صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

جان باختن یک دانشمند ایرانی در حادثه مسجد الحرام + عکس

دکتر حاتمی‌کلشتری از دانشمندان علوم فضایی کشورمان در جمعه خونین مکه، جان خود را از دست داد.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ‌ ابنا ـ پژوهشگاه فضایی ایران از جان باختن یک دانشمند علوم فضایی کشورمان در حادثه دلخراش سقوط بالابر در مسجد الحرام خبر داد.

این پژوهشگاه اعلام کرد: دکتر «احمد حاتمی کلشتری» عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران، پس از سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و زمانی‌که درحال کمک رساندن به مصدومان در نزدیکی کعبه بود، دچار سانحه شده و پس از انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

* بیوگرافی

احمد حاتمی کلشتری در هفدهم دی‌ماه ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و تحصیلات مقطع دیپلم را سال ۱۳۵۷ در رشته ریاضی در موسسه دارالفنون به پایان رساند.

وی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تهران در رشته مهندسی مکانیک دریافت کرد.

حاتمی کلشتری سپس برای کسب مدارج بالاتر علمی راهی کشور انگلستان شد و دوره دکتری را در سال ۱۳۷۶ و فوق دکتری را در سال ۱۳۸۰ در آن کشور به پایان رساند که در طول سپری شدن مدت زمان تحصیل، روابط خوبی را با متخصصان و دانشمندان انگلیسی برقرار کرد.

وی در دکتری رشته مهندسی مکانیک طراحی کاربردی را برگزید و در مقطه فوق دکتری، در رشته مهندسی مکاترونیک تحصیل کرد.

دکتر حاتمی دارای چندین ثبت اختراع در ایران و انگلستان و مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر و کنفرانس‌های بین‌المللی و ملی بود.

وی همچنین مدیریت چندین پروژه ملی را در کارنامه خود دارد که از جمله آنان می‌شود به “طراحی و آزمایش مدل مقیاسی حامل”، “طراحی و آزمایش مدل مقیاسی رحا” و “ساخت دستگاه کشش نخ بدون تماس نوری” اشاره کرد.

دکتر حاتمی با ۲۸ سال سابقه کار در سطوح مختلف مدیریتی، تخصصی و کارشناسی در پژوهشگاه فضایی ایران و پیش از آن در وزارت جهاد کشاورزی، خدمات ارزنده‌ای را به جامعه علمی کشور ارائه نمود.

وی سوای مراتب علمی بالا، دارای سجایای اخلاقی و روحیات والای انسانی بود که همگان از ایشان شخصیتی متواضع سراغ داشتند و با اعتقاد راسخ و پای‌بندی خالصانه به دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی، در جهت توسعه فرهنگ دینی تلاش کرد.

…………………….

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes