تکریت پاکسازی شد؛ پیشروی ارتش به سمت صلاح الدین

فهرست مطلب

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از العراقیه ، نیروهای ارتش عراق طی عملیاتی شهر تکریت را از وجود عناصر تروریستی آزاد کردند.

نیروهای ستاد فرماندهی عملیات صلاح الدین با هماهنگی نیروی هوایی با انجام عملیات هلی برن در اطراف شهر تکریت خسارت های سنگینی به تروریست ها وارد کردند.

تروریست ها در این منطقه در حال تجدید قوا برای حمله به پایگاه نظامی  میدان تکریت بودند که با اجرای این عملیات طرح آنها شکست خورد.

در این عملیات بیش از صد و سی دستگاه انواع خودرو تروریست ها منهدم شد. این عملیات بسیار موفقیت آمیز و ضربه مهلکی برای تروریست ها بود.

همچنین نیروهای عراقی روز یکشنبه در غرب بغداد مستقر شدند تا امنیت را در بزرگراه منتهی به غرب و جنوب عراق برقرار کنند.

دولت عراق روز شنبه گسترده ترین عملیات خود را برای بدست گرفتن کنترل مناطق تحت کنترل گروه داعش آغاز کرد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، با بیان اینکه نیروهای ارتش عراق در مناطق و محورهای مختلف عملیاتی علیه تروریست های داعش موفقیت ها و پیروزی های زیادی کسب کرده اند، تاکید کرد: سرکرده های تروریست ها در حال فرار با لباس زنان هستند.

سرتیپ قاسم عطا در کنفرانس مطبوعاتی درباره عملیات ارتش عراق علیه تروریست ها  در مناطق مختلف گفت: تاکنون مرحله اول عملیات علیه تروریست ها اجرا شده است. در عملیات نیروهای ستاد عملیات صلاح الدین، سامراء، دجله، الانبار، بابل و الجزیره، نیروهای امنیتی عراق موفقیت های زیاد و پیروزی های بزرگی در همه جبهه‌ها و محورها کسب کرده اند.

طی بیست و چهار ساعت گذشته، صد و چهل و دو عنصر تروریست به هلاکت رسیدند و پنجاه و یک دستگاه خودروی آنها نیز منهدم شد. نیروی هوایی صد و دو بار عملیات هوایی انجام داد که در نتیجه آن خسارت ها و تلفات سنگینی به تروریست ها وارد آمد.

قاسم عطا تاکید کرد: نیروهای ستاد فرماندهی عملیات صلاح الدین دیروز و شب گذشته توانستند در چارچوب طرح امنیتی هماهنگ با نیروی هوایی، نیروهای ویژه، یگان مبارزه با تروریسم، نیروهای وزارت کشور و وزارت دفاع  در عملیات بسیار منحصر به فردی در استان صلاح الدین پیشروی کنند و درگیری ها در این مناطق همچنان نیز ادامه دارد.

در حین عملیات، ارتش توانست صدها مین کار گذاشته شده کنار جاده ای را خنثی کند که این کار با تلاش یگان فنی ارتش انجام گرفت.

دیروز منطقه مکیشیفه به طور کامل پاکسازی شد و پرچم عراق بر پشت بام سازمان های رسمی این شهر به اهتزاز در آمد. ناگفته نماند که شهروندان و عشایر نیز به طور چشمگیری با نیروهای مسلح همکاری می کنند.

ستاد فرماندهی عملیات دجله نیز برای پاکسازی منطقه منصوریه و مناطق دیگر برنامه ای در پیش دارد. بیش از دوازده فرد تروریست در این مناطق به هلاکت رسیدند و منطقه دلی عباس و روستاهای اطراف آن به طور کامل پاکسازی شدند.

در مناطقی در استان الانبار نیز در حملات هوایی بیش از شانزده فرد تروریست به هلاکت رسیدند و در منطقه البوبالی شمار زیادی از خودروهای آنها منهدم شد. عشایر استان الانبار همکاری بسیار خوبی با نیروهای امنیتی عراق دارند. شمار زیادی از تروریست ها در برابر پیشروی نیروهای ارتش به طرف منطقه عامریه در فلوجه گریختند و چهل و هفت تن از آنها در این مسیر به هلاکت رسیدند و شماری از خودروهای آنها نیز منهدم شد.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *