انتقال زايران امام موسي كاظم با قطار

فهرست مطلب

مس‍ؤولان عراقي از به كارگيري قطار بصره به بغداد براي انتقال هزاران زاير حرم مطهر امام موسي كاظم (علیه السلام) براي شركت در مراسم سالروز شهادت آن امام همام خبر دادند.

به گزارش معارف الهیه از «شیعه نیوز»، هادي شلال، مدير راه آهن منطقه جنوبي عراق اعلام كرد: در آستانه سالروز شهادت حضرت امام موسي كاظم(عليه‌السلام) و به منظور انتقال زايران عراقي به كاظمين، قطار خط بصره به بغداد راه اندازي شد.

هادي شلال به الفرات گفت: با توجه به سرازير شدن هزاران زاير از محبان اهل بيت (عليه‌السلام) به سمت بغداد براي شركت در مراسم سالروز شهادت امام موسي كاظم(عليه‌السلام) ، با وزارت حمل ونقل هماهنگي شده است تا دو قطار از بصره به سمت بغداد، زايران را منتقل كنند.

وي افزود: آستان مقدس حسيني در كربلاي معلي تصميم گرفت حركت قطار بصره به كربلا را به هفته آينده پس از پايان مراسم سالروز شهادت امام موسي، (عليه‌السلام) موكول كند.

خاطر نشان مي‌شود، شمار زيادي از زايران ايراني هم در مراسم سالروز شهادت امام موسي كاظم (عليه‌السلام) شركت مي‌كنند. ابو الحسن موسي بن جعفر(عليه‌السلام)، امام هفتم از ائمه اثني عشر (عليه‌السلام) و نهمين معصوم از چهارده معصوم (عليه‌السلام) است.

به جهت كثرت زهد و عبادتش معروف به العبد الصالح و به جهت حلم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به الكاظم گرديد. كنيه آن حضرت ابو ابراهيم بوده ولي به ابو علي نيز معروف بوده‌اند.

تاريخ وفات آن حضرت را جمعه هفتم صفر يا پنجم يا بيست و پنجم رجب سال ۱۸۳ ه.ق. در ۵۵ سالگي گفته‌اند.

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *