افسر سابق صدام مخالفان داعش را محاکمه می‌کند

فهرست مطلب

اکثر اسرایی که اکنون در زندان “بادوش” در غرب موصل (مرکز استان نینوا) نگهداری می‌شوند، از شیعیان، شبک و ترکمان و افسران ارتش و نیروهای پلیس هستند که بیعت با گروه تروریستی داعش را نپذیرفتند.
عناصر گروه تروریستی داعش پس از حمله به استان نینوا و اشغال موصل، به زندانهای اطراف این شهر به ویژه زندان “بادوش” یورش بردند و همه مجرمان را فراری دادند. این زندان اکنون به محل نگهداری مخالفان داعش تبدیل شده است.
“ابونور” که دوستش در زندان بادوش اسیر شده است، به رادیو صدای روسیه گفت: حدود 600 نفر در زندان بادوش به دست گروه داعش اسیر شده‌اند، و کسی که آنها را محاکمه کرده، افسر سابق ارتش صدام است.
بر اساس این گزارش، گروه تروریستی داعش بیشتر نیروهای پلیس و ارتش عراق را در زندان بادوش به اعدام محکوم کرده است.
ابونور خاطرنشان کرد که گروه تروریستی داعش، ساختمان استانداری موصل را نیز به بازداشتگاه کسانی تبدیل کرده که قرار است اعدام شوند.
ابونور گفت که داعش، یک دامپزشک را در زندان به عنوان مسؤول امور حقوقی تعیین کرده است.
اهالی منطقه “السلامیه” در موصل نیز تأکید کرده‌اند که چند روز پیش عناصر داعش زنی به نام “غنیه الیاس الجبوری” را با خود بردند، و ساعاتی پس از آن خانواده‌اش جسد آن زن را یافتند که به ضرب گلوله کشته شده بود. 
به گفته اهالی منطقه “النمرود” که در محل تلاقی رود “زاب” با “دجله” قرار دارد (35 کیلومتری جنوب موصل)، عناصر داعش روزانه 3 یا 4 نفر را به قتل می رسانند.
اهالی النمرود تأکید دارند که پس از یافتن اجساد در حاشیه رودخانه، برای فراهم کردن امکان شناسایی مقتولان توسط اعضای خانواده آنها، از این اجساد عکس می گیرند و سپس آنها را به صورت موقت دفن می کنند.
“اسامه عمر” از ساکنان منطقه النمرود می گوید: ما روزانه بیش از 3 جسد را نزدیک رودخانه می یابیم؛ هیچ کس غیر از داعش که موصل را یک ماه است اشغال کرده است، شهروندان را نمی‌کشد. (منبع: العالم)

اين مطلب را به اشتراك بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *